Ποδαρικό με το δεξί στο φετινό αγωνιστικό μαραθώνιο της Α΄ΕΠΣΑ για τον Απόλλωνα Δοκιμίου που ξεκινάει  νικηφόρα της προσπάθειες τους επικρατώντας με 3-1 του νεοφώτιστου Αμβρακικού Λουτρού.

Στον αγώνα που έγινε το Σάββατο το απόγευμα στο Γήπεδο του Δοκιμίου οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, προηγήθηκαν στο σκορ, στο πρώτο ημίχρονο, και στην επανάληψη αν και δέχτηκαν την ισοφάριση εντούτοις αντέδρασαν άμεσα και και με δυο ακόμα γκολ πήραν τους 3 πρώτους βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Τα γκολ του αγώνα

31΄1-0 Πέναλτι για τους γηπεδούχους μετά από ανατροπή του Ζοτάι στον Καρτσακλή. Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Φώτη Κορομηλά που δίνει το προβάβισμα στην ομάδα του

45΄Δοκάρι για τους γηπεδούχους με καρφωτή κεφαλιά του Δαλαγιώργου μετά από εκτέλεση φάουλ του Κορομηλά

72΄1-1 Δυνατό σουτ του Μακρυπίδη έξω από την περιοχή του Απόλλωνα η μπάλα βρίσκει το δεξί κάθετο δοκάρι του Στασινού και καταλήγει στα δίχτυα του

76΄2-1 Σέντρα του Τσακανίκα από τα δεξιά , ο Γιαννακάς κάνει το σουτ η μπάλα βρίσκει τα σώματα των αμυντικών του Αμβρακικού και ο Κοτρότσος από κοντά δίνει και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του

83΄3-1 Εκτέλεση φάουλ από τον Κορομηλά, ο Ζαχαράκης με κεφαλιά τριπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του