Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν σαφώς ανώτεροι από τους αντιπάλους τους καθ όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και διεύρυναν το αήττητο σερί τους για 12η αγωνιστική, αφού οι Πειραιώτες έχουν πλέον 11 νίκες και 1 ισοπαλία.

Το παιχνίδι στο πρώτο 20λεπτο δεν είχε να παρουσιάσει κάτι το ιδιαίτερο, με τους παίκτες του Βασίλη Βούζα να έχουν την κατοχή της μπάλας, χωρίς ωστόσο να έχουν κάποια μεγάλη φάση.

Στο 20’ όμως ο Βρουσάι κέρδισε πέναλτι από τον Παναγιωτίδη, το οποίο μετέτρεψε ο ίδιος σε γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν και πάλι πολύ πιο δυνατά από τους αντιπάλους τους στο γήπεδο του Ρέντη, ωστόσο όλα έδειχναν πως το 1-0 θα παρέμενε μέχρι το τέλος.

Ο Βρουσάι όμως, είχε διαφορετική άποψη και «έγραψε» το 2-0 στο 80’ έπειτα από ωραία ενέργεια του Καμπέτση από τα δεξιά.

Ο επιθετικός του Ολυμπιακού  έφτασε τα δώδεκα τέρματα και συνεχίζει να προπορεύεται στον πίνακα των σκόρερ.

Για τον Παναιτωλικό αγωνίστηκαν οι: Σταματόπουλος, Πριόνας, Μάλης (69’ λ. τρ. Μανωλάκης), Μπελεβώνης, Γκασούκας (66’ Βακράκος), Γεωργούσης (46’ Γιαννιώτης Δ.), Παρράς, Μιχάι, Τσιγγάρας, Γιαννιώτης Η. Παναγιωτίδης.