Λεπτό προς λεπτό η αναμέτρηση Παναιτωλικός-Πανιώνιος:

Παναιτωλικός: Κυριακίδης, Μύγας, Χαντάκιας, Κούσας, Τσοκάνης, Μάκος, Μάρκος Πάουλο, Κλέσιο, Ρόσα, Μουνιός, Μαρκόβσκι

Στον πάγκο: Κολοβούρης, Κουτρομάνος, Ρότσα, Παπουτσογιαννόπουλος, Γιαννιώτης, Μιχάι, Βασιλούδης

Πανιώνιος: Γιαννιώτης, Βλάχος, Οικονόμου, Ρισβάνης, Τασουλής, Σιώπης, Κόρμπος, Μπεν, Μασούντ, Φούντας, Ανσαριφάρντ

Στον πάγκο: Βοσνιάδης, Γκιοατά, Μασούρας, Βουκελάτος, Ενγκόνγκ, Καθάριος, Σαββίδης

Ο αγώνας λεπτό προς λεπτό:

Σε πολύ καλή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος. Χθες υπήρχε χιόνι, αλλά σήμερα δεν έχει τίποτα.

4′: Ο Μπεν εκτελεί φάουλ, ο Ρισβάνης παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί αν και σηκώθηκε ανενόχλητος.

5‘ Σουτ του Ανσαριφάρντ, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων

20′ Σέντρα του Τσοκάνη από τα αριστερά, ο Τασουλής προ του Κλέσιο έδιωξε σε κόρνερ

25′ Ο Πανιώνιος βγήκε γρήγορα στην αντεπίθεση, ο Φούντας έκανε την σέντρα, ο Μύγας μόνος του έκανε την κεφαλιά για να διώξει και έστειλε την μπάλα ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κυριακίδη.

29′: Κακή απομάκρυνση από τον Χαντάκια, ο Φούντας πιάνει σουτ στην κίνηση και στέλνει την μπάλα ψηλά.

30′: Βρίσκει λίγο χώρο, κάνει και το σουτ ο Πάουλο και αστοχεί.

35΄Κίτρινη κάρτα ο Πάουλο

38′: Ο Μύγας στην αντεπίθεση κάνει το γύρισμα και ο Κόρμπος διώχνει με κεφαλιά.

39΄ Κίτρινη κάρτα στο Μπέν για …θέατρο!!!

41′: Συρτό σουτ από τον Μουνιός,εύκολα ο Γιαννιώτης.

45′: Δύο προσποιήσεις από τον Ανσαριφάρντ, μπαίνει στην περιοχή, αλλά αργεί να πλασάρει και κόβεται από τον Τσοκάνη.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου 0-0

Έναρξη β΄ημιχρόνου

49′: Ο Μύγας βγάζει τη σέντρα, ο Κλέσιο παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει ψηλά.

51′ Σουτ του Μύγα άουτ

55′ Κεφαλιά του Μουνιός , μπλόκαρε εύκολα ο Γιαννιώτης

56′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Φούντας κάνει ωραία το γύρισμα στο πέναλτι, ο Ανσαριφάρντ μόνος του πιάνει μονοκόμματο σουτ και ο Κυριακίδης διώχνει με τα πόδια.

Έντονες διαμαρτυρίες από τον πάγκο του Παναιτωλικού για οφσάιντ στον Φούντα στην αρχή της φάσης.

59′: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

Δεν έχει πάρει ο διαιτητής οριστική απόφαση για το αν θα το μετρήσει. Τελικά το μετράει.

Ο Μασούντ με κοντινό πλασέ είναι ο σκόρερ. Έντονες διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους για οσφάιντ. Ήταν εκτεθειμένος, αλλά η μπάλα φαίνεται να πηγαίνει από αντίπαλο στον Ιρανό.

67′: Βγαίνει στην αντεπίθεση ο Μπεν, αλλά χάνει τον έλεγχο της μπάλας.

70΄ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στην θέση του Ρόσα ο Ρότσα

72′: Μασούρας αντι Μπεν για τον Πανιώνιο.

74′: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

Εκτελείται φάουλ από τον Μασούντ, ο Κόρμπος παίρνει την κεφαλιά και ο Μασούρας από μέσα δεξιά με διαγώνιο σουτ κάνει το 0-2. Ήταν εμφανώς σε θέση οφσάιντ, κακώς μετρά το γκολ.

“Εεε, οοο, αλλιώς ονειρευόμαστε τον Παναιτωλικό” ακούγεται από τις κερκίδες.

78′: Στη θέση του Μουνιός ο Κουτρομάνος για τον Παναιτωλικό.

78′: Κίτρινη στον Ρότσα για δυνατό μαρκάρισμα στον Φούντα.

83′: Στη θέση του Ανσαριφάρντ ο Σαββίδης για τον Πανιώνιο.

87′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μασούντ, άουτ

87′: Παπουτσογιαννόπουλος αντί Τσοκάνη για τον Παναιτωλικό.

88′ Ο Φούντας απέφυγε και τον Κυριακίδη, έκαν το γύρισμα, αλλά ο Μύγας απομάκρυνε σε κόρνερ

88′ Σουτ του Τασουλή μακριά άουτ

88’ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στη θέση του Φούντα, ο Καθάριος

90΄Μακρινό σουτ απο τον Μαρκόβσκι άουτ

94΄Δυνατό σουτ του Χαντάκια μπλοκάρει ο Γιαννώτης

Λήξη αναμέτρησης, νίκη με 2-0 για τον Πανιώνιο. Έντονες αποδοκιμασίες από την εξέδρα.