Η Φλόγα κατάφερε στην έδρα της να δείξει για μια ακόμη φορά της φετινές δυνατότητες , νικώντας ποιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ (1-0) τον Ατρόμητο Αντιρρίου.

Έστω αν και κατάφερε να περάσει ένα πρώτο ημίχρονο αρκετά μέτριο, στην επανάληψη ανέκαμψε η Φλόγα και τα είχε όλα. Ουσία, θέαμα, ποιότητα, ταχύτητα, αλλά και αποτέλεσμα , ήταν τα στοιχεία που παρουσίασαν οι παίχτες της Φλόγα που με σκόρερ  για ένα ακόμα αγώνα τον  Βαγγέλη Τουρλίδα, έφτασαν στην νίκη και συνάμα ισοβάθμησαν στην τρίτη θέση με την ΑΕΜ έχοντας 46 βαθμούς.

Η συνέχεια αναμένεται ακόμη καλύτερη από την στιγμή που η Φλόγα έχει μπροστά της δυο εύκολα παιχνίδια (Αμφίλοχο και Αναγέννηση Θέρμου), και φαινομενικά θα αυξήσει της συνεχόμενες νίκες, καθώς επίσης θα βρεθεί ακόμη ποιο ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα…

Φλόγα-Αντίρριο 2

Οι κυριότερες φάσεις

19΄Σουτ Μ. Παναγιωτόπουλου άουτ

25΄Σουτ από τον Νάκο άουτ

26΄Σέντρα από τον Χριστόπουλο, σουτ από τον Ξευγένη, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Φλωρόπουλος

28΄Σέντρα από τον Χριστόπουλο, κεφαλιά του Τουρλίδα η μπάλα μόλις άουτ

30΄Ασίστ του Αλεξόπουλου  στον Ταμπάκη, που από καλή θέση σουτάρει άουτ

47΄Σέντρα από τον Νταλαπέρα, άσχημη έξοδο του Φλωρόπουλου, κεφαλιά του Ξευγένη άουτ

Φλόγα-Αντιρριο 1

50΄Από το κέντρο του γηπέδου ο Νάκος προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον Φλωρόπουλο, ο τερματοφύλακας του Αντιρρίου διώχνει σε κόρνερ

67΄Σέντρα του Χριστόπουλου, ο Νάκος από καλή θέση σουτάρει η μπάλα βρίσκει τα σώματα των αμυντικών

67΄1-0 Σέντρα του Νάκου και ο Τουρλίδας από κοντά πετυχαίνει το γκολ της νίκης για την Φλόγα