Η ομάδα του Αγρινίου παρουσιάστηκε καλύτερη στον αγώνα και στο 20′ κατάφερε να ανοίξει το σκορ με την κεφαλιά του Καββαδία. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι είχαν δύο δοκάρια από εκτελέσεις κόρνερ, με τους Κοτρώτσο και Τσιαντή στο 48′ και 53′ αντίστοιχα!

Από τη στιγμή που ο Παναιτωλικός δεν… κλείδωσε τη νίκη του, ο ΠΑΣ το εκμεταλλεύτηκε και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Λιώσης κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 μετά από φάση διαρκείας στα αντίπαλα καρέ!

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Δημήτρης Θεοδοσίου): Καλαντζής, Λιάβας (65′ Βασίλακας), Θώδης, Μπακαδήμας (90′ Μπινιάρος), Ζότα, Ντόβας, Τσιαντής (90′ Σκόνδρας), Πατίλας, Κοτρώτσος (88′ Πανταζής), Αλομπισάτ (71′ Κοτοφώλης), Καββαδίας.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ((Νίκος Μπαδήμας): Πατσιούρας, Μέγας (80′ Λάγκας), Τάτσης, Γώγος, Κώστας, Τσούνης, Λώλης, Λιάσος, Σαββίδης (68′ Καραμποΐκης), Κ. Παπαδόπουλος (65′ Εμβραΐζογλου), Γιωτάκης (57′ Πήλιος).