Μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη η Φλόγα ανέβασε στροφές πέτυχε πέντε γκολ επί του γηπεδούχου Αμφίλοχου και πήρε μια ακόμη εκτός έδρας νίκη .

Τα γκολ του αγώνα

48΄0-1  Μετά από  σέντρα του  Πιστιόλη και  πλασέ  από τον Τουρλίδα   αποκρούει την μπάλα  ο Καρφής  και απο κοντά ο Χριστοπουλος  ανοίγει το σκορ

58’  0-2 Εκτέλεση κόρνερ από τον Νάκο , κοντινή κεφαλιά από τον Καντάνη , η μπάλα για δεύτερη φορά στα δίχτυα

60΄0-3 Απευθείας εκτέλεση φάουλ απόν Νάκο , αποκρούει την μπάλα ο Καρφής, και από κοντά ο Πιστιόλης πετυχαίνει ένα ακόμη γκολ για την Φλόγα.

77΄0-4. Τέταρτο γκολ από την Φλόγα μετά από σουτ του Πιστιόλη

83΄0-5 Ο Χριστόπουλος με κοντινό πλασέ διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα για την Φλόγα