Τη 15η νίκη στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας πέτυχε ο ΑΟΑ που επιβλήθηκε στο κλειστό του Αγίου Παύλου του Α.Σ. Ευρώπη Πευκοχωρίου με 82 – 78.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ και με την ολοκλήρωσή του η ομάδα μας προηγήθηκε με 2 πόντους.Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ΑΟΑ  με πολύ καλή άμυνα και με σωστές επιλογές στην επίθεση πήρε διψήφια διαφορά και προηγήθηκε με 14 πόντους στο ημίχρονο.

Ο γηπεδούχοι μείωσαν στους 6 στο τρίτο δεκάλεπτο και 40 δευτερόλεπτα πριν το τέλος το παιχνίδι ήταν ισόπαλο στο 76 – 76. Ο Τασόπουλος με 3 πόντους έκανε το 76 – 79, ο Μητσάκης μείωσε σε 78 – 79 με δύο βολές, όμως με δύο βολές του Τάσσου και μία του Γκρέκα διαμορφώθηκε το τελικό 78 – 82.

Δεκάλεπτα: 22 – 24, 32 – 46, 52 – 58, 78 – 82.

Διαιτητές: Θεοδώρου – Κοϊμτζόγλου.

Α.Σ. ΕΥΡΩΠΗ ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ (Άγγελος Καραμανλής): Αμπατζίδης 2, Μητσάκης 16(3), Λεμονάκης, Μουρατίδης 19(3), Μαυρίδης 2, Γαρέζος, Καραϊσκάκης 3, Καραθανάσης, Κιγμέτογλου 20, Σταύρου 16(2), Μάρκου, Βαϊντερλής.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 7(1), Μπέρερης 11(1), Σταμούλης 21(4), Τάσσος 18, Πουρνάρας, Μπαρούχας 9(2), Γκρέκας 9(1), Μήτσου 4, Μακρής 3(1).