Με νίκη έκλεισε τις υποχρεώσεις της στη φετινή χρονιά ο ΑΟΑ, καθώς στον αγώνα μπαράζ κατάταξης που έγινε στην Ακράτα επιβλήθηκε του Πανερυθραϊκού με σκορ 68 – 61.

Ο ΑΟΑ  μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε με 20 – 12 στο πρώτο δεκάλεπτο. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίκτες του Πανερυθραϊκού αντέδρασαν και μείωσαν στον πόντο με την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΑΟΑ  διατηρούσε συνεχώς μικρή διαφορά παίζοντας πολύ καλά στην άμυνα και στο τέταρτο δεκάλεπτο με σωστές επιλογές διατήρησε τη διαφορά και πήρε τη νίκη που πανηγυρίστηκε μαζί με τους φιλάθλους της ομάδας  που ταξίδεψαν στην Ακράτα.

Δεκάλεπτα: 20 – 12, 32 – 31, 49 – 44, 68 – 61.

Διαιτητές: Δημόπουλος – Κωνσταντινίδου.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Σαπλαούρας, Μπερερής 8, Τασόπουλος 12(1), Πουρνάρας 2, Μπαρούχας, Τάσσος 5(1), Γκρέκας 15(1), Μήτσου 10(1), Μακρής 16, Δασκαλάκης.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ Α.Σ. (Δημήτρης Χουχουλής): Δέλλιος 5, Καλούδας, Καλανιώτης 3(1), Πρίτσος, Αλεξίου 8, Κούσουλας 11, Γιαουρτόγλου 19(2), Τοπάλης 3(1), Υφαντής, Αντωνίου 6(2), Τσικόπουλος, Γιανναλέτσος 6.