Kοκκαλάς, Στάθης, Βάντερσον, Πριντέτα, Πλιάτσικας, Στανισάβλιεβιτς, Ντεβέσα, Δημούτσος, Κοροβέσης, Ενσικουλού, Μπούντνικ.
Αναπ: Κασωτάκης, Κρος, Πατράλης, Παπανικολάου, Αγγελόπουλος, Στόιτσεφ, Γκρζέλτσακ.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
Κυριακίδης, Μαρινάκης, Ρότσα, Μόρας, Μιχάι, Πάουλο, Μπεχαράνο, Μάζουρεκ, Ρόσα, Κλέσιο, Ντίας.
Αναπ: Τσέναμο, Χαντάκιας, Μπράβο, Τσοκάνης, Λόπες, Μαρκόβσκι, Μοράρ.
Διαιτητικό team:
Διαιτητής: Τζοβάρας (Φθιώτιδας). Βοηθοί: Βλάσσης (Λασιθίου), Δημόπουλος (Δυτικής Αττικής). 4ος: Ζαραβίνος (Αθηνών).
Ο αγώνας λεπτό προς λεπτό
Έπεσε πολύ βροχή αρκετά λεπτά πριν αρχίσει το ματς και ο αγωνιστικός χώρος αναμένεται να γλιστρά.
7′: Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά, κυλούν χωρίς κάτι το ιδιαίτερο.
 12′: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!
Ο Ρότσα κλέβει την μπάλα από λάθος του Στανισάβλιεβιτς εντός περιοχής, σουτάρει ο Ρόσα, ο Κοκκαλάς αποκρούει και ο Ντίας με νέο δυνατό σουτ ανοίγει το σκορ, 0-1.
14′: Ο Ενσικουλού είναι σε επίκαιρη θέση, κάνει όμως το «τσαφ» και περνά ο κίνδυνος για τον Παναιτωλικό.
15′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, ο Μάζουρεκ δεν μπορεί να κάνει την προβολή ύστερα από σουτ του Ρόσα, όντας πάντως σε θέση οφσάιντ, και η μπάλα φεύγει άουτ.
19′: Ο Ντεβέσα μπαίνει απειλητικά στη μεγάλη περιοχή, δεν έχει όμως καλή ισορροπία και ο Κυριακίδης μπλοκάρει εύκολα το πλασέ του.
22′ Μακρινό σουτ του Πλιάτσικα, είναι άστοχο.
23′ Κίτρινη στον Μόρα για φάουλ στον Ενσικουλού.
24′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντεβέσα, μπλοκάρει ο Κυριακίδης.
26′: Ο Ντεβέσα πλασάρει φαλτσαριστά από το όριο της μεγάλης περιοχής, ο Κυριακίδης μπλοκάρει
 28′: Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, ο Ντίας βγαίνει στην αντεπίθεση, δίνει την μπάλα στον Μάζουρεκ, που πλασάρει άστοχα από κοντά, έχοντας και την πίεση του Πριντέτα.
34′: Πιο αποτελεσματικός έως τώρα ο Παναιτωλικός, ο Πλατανιάς έχει περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια του, αλλά χωρίς να έχει απειλήσει ιδιαίτερα την εστία του Κυριακίδη.
35′ Σουτ του Ντεβέσα από επίκαιρη θέση, η μπάλα περνά άουτ σε μια πραγματικά σπουδαία ευκαιρία για τον Πλατανιά.
38′: Σουτ του Μάρκος Πάουλο στην αντεπίθεση και μετά από ωραία συνεργασία με τον Ντίας, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
42′ Κίτρινες σε Ρότσα και Πλιάτσικα για διαδοχικά δυνατά φάουλ.
44΄ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!
Φαλτσαριστό σουτ του Ρόσα εκτός περιοχής, δεν μπορεί να αντιδράσει ο Κοκκαλάς και 0-2, πανέμορφο γκολ.
45′: Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, 0-2.
Έχει βάλει τις βάσεις για το πρώτο φετινό του διπλό ο Παναιτωλικός.
46′: Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου
46′: Διπλή αλλαγή για τον Πλατανιά, Πατράλης αντί Στανισάβλιεβιτς, Στόιτσεφ αντί Κοροβέση.
48′: Σουτ του Στόιτσεφ εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Κυριακίδης.
52′: Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, Τσοκάνης αντί Ρότσα.
Ο Ρότσα ένιωσε ενοχλήσεις και ζήτησε ο ίδιος την αλλαγή.
53′ Σουτ του Δημούτσου από καλή θέση, η μπάλα φεύγει άουτ.
54′: Κεφαλιά του Δημούτσου μετά από σέντρα του Ενσικουλού, μπλοκάρει ο Κυριακίδης.
57′: Άλλο ένα σουτ του Στόιτσεφ, δύσκολη επέμβαση του Κυριακίδη στην αριστερή του γωνία.
59′: Ο Λόπες αντί του Ρόσα, δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό.
61′ Σέντρα σουτ του Βάντερσον, η μπάλα περνά άουτ.
62′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά, ο Δημούτσος δινει στον Ενσικουλού, εκείνος κάνει την παράλληλη πάσα από αριστερά για τον Μπούντνικ, που δεν προλαβαίνει με προβολή να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
63′: Αποβάλλεται με σωστή δεύτερη κίτρινη ο Πλιάτσικας για δυνατό φάουλ στον Μάζουρεκ.
66′ Κίτρινη στον Μαρινάκη.
66′: Τρίτη αλλαγή για τον Πλατανιά, Κρος αντί Ντεβέσα.
67′: Μπράβο αντί Μπεχαράνο, τρίτη αλλαγή και για τον Παναιτωλικό.
69′ Κίτρινη στον Βάντερσον για δυνατό φάουλ στον Κλέσιο.
76′: Διαδικαστικό χαρακτήρα έχει πάρει το παιχνίδι, ο Παναιτωλικός διαχειρίζεται το προβάδισμά του, έχοντας και αριθμητικό πλεονέκτημα.
ΓΚΟΛ 0-3 Ο Παναιτωλικός
Ο Ντίας σκοράρει σε κενή εστία ύστερα από την πάσα του Μάζουρεκ, ο οποίος είχε βγει στην πλάτη της άμυνας μετά την κάθετη πάσα του Μαρινάκη.
 84′: Κίτρινη στον Στάθη για δυνατό φάουλ στον Τσοκάνη.
Τέλος του αγώνα . Ο Παναιτωλικός πέτυχε μεγάλη εκτός έδρας νίκη…