Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΠΑΕ Παναιτωλικός:

Η ομάδα μας προηγήθηκε στη Λαμία με κεφαλιά του Ρόσα μετά από ωραία επιθετική προσπάθεια και σουτ του Μαρινάκη στο οριζόντιο δοκάρι στο 12’ . Εξίσου ωραία επίθεση έγινε στο 24’, την οποία τελείωσε με πλασέ ο Ντίας κάνοντας το 0-2.

Η Λαμία μείωσε στο 69’ με σουτ του Ακόστα και το 1-2 ήταν το σκορ με το οποίο πέρασαν και τα τέσσερα λεπτά των καθυστερήσεων. Ο διαιτητής Νεοφυτιάδης κράτησε επιπλέον (και χωρίς προφανή λόγο) όσα χρειάστηκαν (3’) για να ισοφαρίσει ο Βουό σε 2-2.

ΛΑΜΑ: Παπαδόπουλος, Κουτρομάνος (29’ Αναστασόπουλος), Ασίγκμπα, Κουκόλης (42’ Βουό), Παντελιάδης, Όμο, Μπλάζιτς, Βασιλαντωνόπουλος, Πίτι (62’ Καραγιάννης), Ακόστα, Βάντερσον.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Τσέναμο, Μαρινάκης, Μιχάι, Μόρας, Ρότσα, Μπεχαράνο, Πάουλο, Ντίας, Ρόσα (70’ Κλέσιο), Μάζουρεκ (75’ Τσοκάνης), Μοράρ (79’ Μαρκόβσκι).