Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Κεραυνός Γαβαλούς  και ΑΟ Πενταλόφου  (2-2)  στον αγώνα που έγινε την Κυριακή το μεσημέρι στο γήπεδο των Παπαδατών.

Πρόκειται για της δυο καλύτερες ομάδες στο πρωτάθλημα της Γ΄ κατηγορίας του 1ου ομίλου, που βρίσκονται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 23 βαθμούς.

Ήταν ένα δυνατό παιχνίδι με πολλές φάσεις ανάμεσα στις δυο εστίες, τον ΑΟ Πενταλόφου να βρίσκεται μπροστά στο σκορ δυο φορές εντούτοις ο Κεραυνός αντέδρασε άμεσα , φέρνοντας το παιχνίδι στα «ίσα»

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά και προηγήθηκαν στο 16΄με κοντινό σουτ από τον  Θ. Σταθελάκη .

Η ισοφάριση ήρθε άμεσα για τους γηπεδούχους με κοντινή κεφαλιά του Τσάμη, μετά από σέντρα του Πρεβέντζα  δέκα λεπτά αργότερα. Ο Κεραυνός Γαβαλούς είχε επίσης  σουτ στο δοκάρι στο 32΄με τον Παπαευθυμίου, χάνοντας την ευκαιρία να πάρει προβάδισμα στο σκορ.

Στο β΄ ημίχρονο και πάλι ο ΑΟ Πενταλόφου μπήκε μπροστά  στο σκορ στο 52΄με τον Σέντζα. Η ισοφάριση ήρθε για τον Κεραυνό Γαβαλούς δέκα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα με απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Παπαευθυμίου

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Τσοπλάκος με βοηθούς τον Πατρόπουλο και τον Ξύστρα