Παρακολουθήσετε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση Αστέρας Τρίπολης-Παναιτωλικός με ώρα έναρξης στις 17.15

Συνθέσεις – Διαιτητές

AΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
Αθανασιάδης, Ιγκόρ, Γιαννούλης, Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Καλτσάς, Τόνσο, Ισνάλντο, Μανιάς.
Αναπ: Τσιφτσής, Σελίν, Τσουκαλάς, Δουβίκας, Μαντίντα, Τσιλιανίδης, Μπέρτος.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
Κυριακίδης, Ροντρίγκες, Μιχάι, Μύγας, Ρόσα, Ρότσα, Μπεχαράνο, Πάουλο, Μάζουρεκ, Μαρκόφσκι, Μοράρ.
Αναπ: Τσέναμο, Βασιλούδης, Βακράκος, Κλέσιο, Μαρινάκης, Μόρας, Τσοκάνης.
Διαιτητικό team:
Διαιτητής: Μπλάνας (Μεσσηνίας). Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας), Κωνστάντιος (Εύβοιας). 4ος: Λάμπρου (Εύβοιας).
Ο αγώνας λεπτό προς λεπτό
8′: Εκτελεί φάουλ ο Μοράρ, η μπάλα κοντράρει στο τείχος και κόρνερ.
8′: Από την εκτέλεση του Μάζουρεκ θα προκύψει δυνατό μακρινό σουτ του Πάουλο, άουτ η μπάλα.
9′: Κεφαλιά του Μανιά μετά από σέντρα του Γιαννούλη, μπλοκάρει εύκολα ο Κυριακίδης.
14′: Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης παραχωρεί ο Ρότσα, εκτελεί ο Τόνσο, κεφαλιά του Πασαλίδη, η μπάλα θα φύγει άουτ.
22′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Καλτσάς γίνεται αποδέκτης της μπάλας, σουτάρει και ο Μπεχαράνο θα τη διώξει πάνω στη γραμμή.
31′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάζουρεκ, μπλοκάρει ο Αθανασιάδης.
35′ Κίτρινη στον Μαρκόβσκι.
43′: Μακρινό σουτ του Μπεχαράνο, φεύγει άουτ η μπάλα.
ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΗ 0-0
Έναρξη του β΄ημιχρόνου
46′: Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, Κλέσιο αντί Μαρκόφσκι.
47′ Κίτρινη στον Μύγα.
52′ Κίτρινη στον Ρότσα.
53′: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τόνσο, πολύ άστοχη..
55′ Κεφαλιά του Καλτσά υπό πίεση μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τόνσο, περνά άουτ η μπάλα.
57′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, ο Τόνσο θα βρεθεί μόνος προ του Κυριακίδη και θα πλασάρει, ο γκολκίπερ του Παναιτωλικού διώχνει με τα πόδια.
63′: Τσοκάνης αντί Ρότσα, πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα.
 64′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάρκος Πάουλο, διώχνει με γροθιές ο Αθανασιάδης.
66′ Κίτρινη στον Ιγκλέσιας για διαμαρτυρία.
67′ Κίτρινη στον Μπεχαράνο
69′: Μαντίντα αντί Ισνάλντο, πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης.
76′: Δουβίκας αντί Καλτσά, δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης.
84′: Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για τον Μπεχαράνο. Με 10 ο Παναιτωλικός.
85′: Μαρινάκης αντί Μάζουρεκ, τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό.
86′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, ο Τσοκάνης κόβει την τελευταία στιγμή το κοντινό πλασέ του Δουβίκα.
88′: Σουτ του Ιγκλέσιας εκτός περιοχής, πολύ άστοχο.
90′ Κεφαλιά του Τόνσο, η μπάλα φεύγει άουτ.
90’+1: Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.
90’+3: Σουτ του Τόνσο και κόρνερ
90’+3: Κεφαλιά του Τριανταφυλλόπουλου, η μπάλα φεύγει άουτ.
90’+4: Κίτρινη στον Τσοκάνη.
90’+5: Κίτρινη στον Ρόσα.
90’+5: Λήξη του αγώνα, 0-0.
Πρώτη γκέλα για τον Αστέρα Τρίπολης μετά από πέντε σερί νίκες. Παίρνει πολύτιμο βαθμό ο Παναιτωλικός σε δύσκολη έδρα.