Παρακολουθήσετε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση για την 3η φάση του κυπέλλου Ελλάδας μεταξύ Παναιτωλικού-ΑΕΚ με ώρα έναρξης στις 19.30

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ

Κυριακίδης, Μιχάι, Μόρας, Χαντάκιας, Ρότσα, Μοράρ, Μάρκος Πάουλο, Μάζουρεκ, Τσοκάνης, Ντίας, Κλέσιο
Αναπ: Τσενάμο, Νταλακούρας, Μαρινάκης, Περέιρα, Μύγας, Βακράκος, Βειρά Ρόσα
ΑΕΚ
Μπάρκας, Γκάλο, Λαμπρόπουλος, Τσιγκρίνσκι, Μπακάκης, Κονέ, Γαλανόπουλος, Χριστοδουλόπουλος, Μπακασέτας, Λόπες, Αραούχο
Αναπ: Τσιντώτας, Γιαννούτσος, Τζανετόπουλος, Αϊντάρεβιτς, Κλωναρίδης, Γιακουμάκης, Αντωνίου
Διαιτητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας). Βοηθοί: Ποντίκης (Πρέβεζας), Νικολαΐδης (Μακεδονίας). 4ος: Βρέσκας (Ημαθίας).
Ο αγώνας λεπτό προς λεπτό
 3′: Πλασέ από τον Ρότσα, άουτ η μπάλα.
7′: Κίτρινη στον Κονέ.
9′: Σε θέση οφσάιντ ο Χριστοδουλόπουλος, σωστή η υπόδειξη.
11′: Κίτρινη στον Ρότσα.
12′: Απευθείας φάουλ από τον Χριστοδουλόπουλο, άουτ η μπάλα.
17′: Χλιαρό σουτ του Μπακασέτα, εύκολα ο Κυριακίδης.
20′: Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Μπακασέτας παίρνει την μπάλα και τροφοδοτεί τον Αραούχο, εκείνος δίνει στον Χριστοδουλόπουλο, ο τελευταίος πλασάρει και ο Κυριακίδης αποκρούει. Η φάση ξεκίνησε από φάουλ του Λαμπρόπουλου στον Μόρα, το οποίο δεν δόθηκε.
Στο 53-47% η κατοχή μπάλας για την ΑΕΚ.
23′: Κίτρινη στον Λόπες.
27′ Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Χριστοδουλόπουλο  να χάνει νέο τετ α τετ με τον Κυριακίδη να τον κερδίζει ξανά – Εξαιρετική πάσα  από τον Αραούχο
40′ Μεγάλη φάση, η πρώτη, για τον Παναιτωλικό με τον Ντίας να βγάζει σούπερ σέντρα στον Μάζουρεκ, τελικά στη φάση μπαίνει ο Μοράρ και τη χαλάει, η  η μπάλα στρώνεται στον Κλέσιο αλλά το σουτ είναι άστοχο
44′: ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΚ! Ο Χριστοδουλόπουλος εκτελεί φάουλ στο δεύτερο δοκάρι και ο Πάουλο κρατά τον Κονέ..
45΄  0-1 Με εκτέλεση πέναλτι ο Χριστοδουλόπουλος στέλνει την μπάλα στα δίχτυα
Ημίχρονο στο Αγρίνιο 0-1
Έναρξη στο β΄ημίχρονο
46′: ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!
Ο Αραούχο δίνει στον Λόπες, ο Πορτογάλος με τη μία τη συρτή σέντρα από αριστερά, ο Μπακασέτας με κοντινή προβολή γράφει το 0-2.
49′: Σουτ του Μάζουρεκ, κοντράρει η μπάλα και κόρνερ, που περνά ανεκμετάλλευτο.
50′: Πλασέ του Γαλανόπουλου εκτός περιοχής, η μπάλα άουτ.
52′: Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό και αναγκαστική, ο Ροντρίγκες αντί του τραυματία Χαντάκια.
 57′: Κίτρινη στον Γκάλο για φάουλ στον Ρότσα.
58′: Ο Μοράρ βρίσκει την μπάλα μετά την εκτέλεση φάουλ του Μάζουρεκ, πλασάρει από πολύ πλάγια θέση, δεν βρίσκει τον στόχο.
60′: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χριστοδουλόπουλου, μπλοκάρει εύκολα ο Κυριακίδης.
61′: Ρόσα αντί Μόρα, δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό.
65′: ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!
Ο Γκάλο θα βρει δίχτυα με απευθείας εκτέλεση φάουλ, δεν μπορεί να αντιδράσει ο Κυριακίδης, 0-3. Ο Γκάλο δεν πανηγύρισε σεβόμενος τη θητεία του στους Αγρινιώτες.
67′: Κίτρινη στον Μιχάι για φάουλ στον Γαλανόπουλο.
70′: Σουτ του Μάζουρεκ εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα.
 70′: Γιακουμάκης αντί Χριστοδουλόπουλου, πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ.
74′: Μαρινάκης αντί Κλέσιο, τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό
77′: Ο Γιακουμάκης βγαίνει στην πλάτη της άμυνας του Παναιτωλικού, θα σουτάρει από πλάγια θέση, ψηλά άουτ η μπάλα.
78′: Μακρινό σουτ του Ρόσα, απελπιστικά άστοχο…
81′: Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ, Κλωναρίδης αντί Λόπες.
82′: Ο Μάζουρεκ σουτάρει εντός περιοχής, η μπάλα κοντράρει στον Λαμπρόπουλο, ο Μπάρκας διώχνει σε κόρνερ.
84′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, ο Ντίας είναι αφύλακτος από αριστερά της μεγάλης περιοχής, δίνει έτοιμο γκολ στον Μοράρ, αλλά ο Ρουμάνος φορ σημαδεύει δύο φορές τους αμυντικούς της ΑΕΚ.
85′: Αϊντάρεεβιτς αντί Αραούχο, τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ.
87΄ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!
Ο Κλωναρίδης σεντράρει από αριστερά, ωραίο κοντινό πλασέ στην κίνηση του Γιακουμάκη και 0-4.
Λήξη του αγώνα, 0-4.