Σε αγώνα που έγινε στο γήπεδο του Αγγελοκάστρου ο ΑΟ Ρηγανά αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο εντούτοις κατόρθωσε έκανε την «ανατροπή» στην επανάληψη ,πετυχαίνοντας την 16η νίκη του στο πρωτάθλημα, παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας.

Ήταν ένα πολύ καλό παιχνίδι με αρκετές φάσεις εκατέρωθεν. Ο Ολυμπιακός Παναιτωλίου αιφνιδίασε τους πρωτοπόρους , πετυχαίνοντας γκολ με την συμπλήρωση του πρώτου τέταρτου. Σκορ που έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο β΄ ημίχρονο ο ΑΟ Ρηγανά «πάτησε… γκάζι» πετυχαίνοντας 4 γκολ!!

Φάσεις και γκολ

4′ Σουτ Μουχανη στο οριζόντιο δοκάρι
5′ Λάθος της άμυνας του Ρηγανα θα φύγει μόνος του ο Τσαντώνης και την τελευταία στιγμή με τάκλιν θα σώσει ο Μπαρτσιωκας
16′  0-1 Ο Κόκκαλης θα φύγει μόνος του από τα δεξιά θα σουταρει και ο Ολυμπιακός Παναιτωλίου θα πάρει το προβάδισμα
22′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟ Ρηγανά με τον Μικροπουλο να πλασάρει σε κενή εστία άουτ
30′ κεφαλιά Κοκώνη λίγο άουτ
61′   1-1   σέντρα Στραβοδημου απ τα αριστερά κεφαλιά Καλογεράκη 1-1
63′  2-1 σουτ Μικροπουλου στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Πελεκάνος θα πλασάρει για να δώσει το προβάδισμα στον ΑΟ Ρηγανά
71′ 3-1 ωραία ενέργεια του Στέργιου απο τα αριστερά θα βγάλει την σέντρα , θα πλασάρει ο Πελεκάνος , θα βρει στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Κοκώνης σε κενή εστία θα κάνει τριπλασιάσει τα τέρματα για την ομάδα του
80′ 4-1 σέντρα απο τα δεξιά του Καλογεράκη κεφαλιά Κοκώνη στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Ματσούκας με βοηθό τον Αλεξόπουλο και τον Μπάκα