Πετυχαίνοντας δυο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και ένα στην επανάληψη η Δόξα Καινουρίου νίκησε τον Ολυμπιακό Παναιτωλίου με 3-0 και εξακολουθεί να βρίσκεται 2 βαθμούς πίσω από τον ΑΟ Ρηγανά στο πρωτάθλημα της Β΄κατηγορίας του 2ου ομίλου.

Οι νικητές ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και πήραν εύκολά τους τρείς βαθμούς της νίκης. Ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα και σε διάστημα 3 λεπτών πέτυχαν 2 γκολ.

Ήταν το 17΄ όταν μετά από  σέντρα του Κακούρη από δεξιά ,η μπάλα έφθασε τον Dollenga που εύκολα την έστειλε στα δίχτυα του Μιχάλη.

Τρία λεπτά αργότερα  εκπληκτική μπαλιά Σ.Τζωρτζόπουλου στον Ζαφείρη,ο οποίος με πλασέ έκανε το 2-0

Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 56΄ Ο  Ζαφείρης εκτέλεσε φάουλ από αριστερά, ο Σ.Τζωρτζόπουλος με κεφαλιά την έστειλε στον Καγιάτζα ο οποίος με νέα κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα του Μιχάλη

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Γκιάφης με βοηθό την κοτρότσου και τον Δημονίτσα