Μία ακόμα σημαντική νίκη, κατέκτησε η ομάδα Κ20 του Παναιτωλικού. Συγκεκριμένα επιβλήθηκε της αντίστοιχης ομάδας της Λάρισας με 2-1 σε αγώνα που έγινε το πρωί της Κυριακής (1/4) στο γήπεδο Καλοχωρίου.

Η ΑΕΛ προηγήθηκε στο 41’ με τον Κυρμιτσή και ο Παναιτωλικός που ήταν καλύτερος ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με κεφαλιά του Λιάβα.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα οι ”Αγρινιώτες” πήραν τη νίκη με γκολ που σημείωσε ο Γεωργούσης με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΛΑΡΙΣΑ (Β. Μπακογιάννης): Μπιντσής, Φωτόπουλος (71′ Λαβαντσιώτης), Κυρμιτσής, Καραθάνος, Μπιγκάνος, Νούσιος, Καραμπίνας, Τάρτας, Μουξιός (61′ Μασούρας), Χατζής (80′ Κουτσούκης), Καλούσης.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γ. Ταράσης): Δαράβαλης, Πριόνας, Μπακογιάννης, Χριστογιάννης, Γιαννιώτης, Τσιγγάρας, Μπελεβώνης 78’ Θώδης), Νταλακούρας (90’ Ντόβας), Γεωργούσης, Αλομπισάτ (35’ λ.τ. Πατίλας), Λιάβας.