Πετυχαίνοντας δυο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και ένα στην επανάληψη ο Όμηρος Νεοχωρίου πήρε την νίκη στην δυνατή έδρα της Θύελλας Παραβόλας με 3-0 .

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα και προηγήθηκαν μόλις στο  (2’) με κοντινή κεφαλιά του Τσώνη , μετά από σέντρα του Σεραφίγγου. Στο 32΄ο Όμηρος διπλασίασε τα τέρμα του με κεφαλιά του Γκάτση, μετά από σέντρα και πάλι από τον Σεραφίγγο. Το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε στο 53΄με σκόρερ τον Μπουλούμπαση.

Αξίζει να αναφερθεί ότι η Θύελλα από το 43΄αγωνίσθηκε με 10 παίχτες μετά την κόκκινη κάρτα που δέχθηκε ο Ράπτης, ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν στο 24΄δοκάρι με τον Θεοδωρίδη