Για την 28η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας ο ΑΟ Αγρινίου επιβλήθηκε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου του Κ.Σ. Γέφυρας με σκορ 78 – 61.
Αυτή ήταν η 15η νίκη για τον ΑΟΑ που έφτασε τους 41 βαθμούς και ανέβηκε στην 6η θέση της βαθμολογίας.
Ο ΑΟ Αγρινίου από το ξεκίνημα πήρε διαφορά στο παιχνίδι και προηγήθηκε στο 10ο λεπτό με 10 πόντους. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, όμως ο ΑΟΑ  διατήρησε το προβάδισμα στο δεύτερο και στο τρίτο δεκάλεπτο και στο τέταρτο άνοιξε τη διαφορά φτάνοντας στο τελικό +17.
Την επόμενη Κυριακή 13 Μαΐου στις 5 το απόγευμα στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι της χρονιάς ο ΑΟ Αγρινίου υποδέχεται στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου το Ανατόλια.
Δεκάλεπτα: 28 – 18, 18 – 20, 10 – 12, 22 – 11.
Διαιτητές: Μακρόπουλος – Γεράνιος.
VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 6, Κυριλής Θ. 11(1), Μουρατίδης 10(1), Γκρέκας 4(1), Κυριλής Δ. 7(1), Τάσσος 7, Κασαμπαλής 20, Μήτσου 10(2), Ρέντζιος, Τάγκας 3(1).
Κ.Σ. ΓΕΦΥΡΑΣ (Δημήτρης Ροδάς): Νικολαΐδης 12, Καζαμίας, Κολοκοτρώνης 17(5), Γαρέζος 16(4), Παπαδόπουλος 3, Σιώπης 11(2), Σαραντίδης, Ταουσάνης 2, Μπίσκας, Ευσταθιάδης, Αζίζης.