Για το πρωτάθλημα της Β΄ κατηγορίας του 3ου ομίλου ο ΑΟ Κανδήλας πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, εκτός έδρας επί της Φλόγας με 5-2.

Ήταν ένα ματς με 7 συνολικά γκολ και αρκετές φάσεις εκατέρωθεν.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα πετυχαίνοντας δυο γκολ στο 3΄και στο 32΄με τον Αποστολάκη (0-2 σκόρ ημιχρόνου).

Στην επανάληψη ο ΑΟ Κανδήλας πέτυχε και τρίτο γκολ στο 50΄με τον Κεραμίδα. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ισορροπήσουν τον αγώνα, μείωσαν στο 63΄με τον Κοσσοβα σε 1-3, αλλά ο Οικονόμου στο 67΄, και ο Κεραμίδας στο 76΄αύξησαν τον δείχτη του σκορ για τον ΑΟ Κανδήλας σε 1-5 . Το τελικό (2-5) διαμόρφωσε και πάλι ο Κοσσόβας στο 80΄.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Γ.Κασβίκης με βοηθό τον Γ. Βλάχο και τον Αναστασίου