Ματς για γερά νεύρα που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι το τελευταίο λεπτό της λήξης από τον ρέφερι της αναμέτρησης  έγινε στο Θέρμο ανάμεσα στο γηπεδούχο Απόλλων Θέρμου και τον ΑΟ Ρηγανά. Τελικό αποτέλεσμα 2-2 με την ομάδα του Αγρινίου αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το ξεκίνημα του αγώνα κατόρθωσε «γύρισε» τον αγώνα, αλλά δέχθηκε την ισοφάριση 10 λεπτά πριν το τελευταίο σφύριγμα.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

2′ Σουτ από τον Τουρλίδα άουτ
3′ Σουτ από τον Αυγέρη θα απομακρύνει την μπάλα με δεύτερη προσπάθεια ο Μπαλάφας
4′ ΓΚΟΛ 1-0  Ο Κοκκώνης Σ. με κοντινό σουτ ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους.

9′ Σουτ Σ.Κοκκωνη άουτ
10′ ΓΚΟΛ 1-1  Εκτέλεση κόρνερ από τον  Φ.Κορομηλα , κεφαλιά Κουρσαρη η μπάλα στα δίχτυα
11′ Δυνατό σουτ από τον  Α.Κορομηλα λίγο αουτ από  το αριστερό δοκάρι
33′ Σουτ Αυγέρη από καλή  θέση άουτ
47′ Δυνατό σουτ Κωη από πλάγια αριστερα θα αποκρούσει εντυπωσιακά ο Μαυρουλιας σε κόρνερ
48′ Εκτέλεση του κόρνερ για τους γηπεδούχους και από κοντά ο Γιαννοκωστας χάνει την μεγάλη ευκαιρία…
55′ ΓΚΟΛ 1-2  κάθετη πάσα Κορομηλά Α. στον Τουρλίδα ο οποίος από καλή θέση δίνει το προβάδισμα στον ΑΟ Ρηαγνά
79′ ΓΚΟΛ 2-2 Ο Κώης από κοντά διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Καραβασίλης με βοηθό τον Κολοσιώνη και τον Γαλανόπουλο