Σε ένα μέτριο παιχνίδι  που έγινε στο γήπεδο του Θέρμου, ο γηπεδούχος Απόλλων ήρθε ισόπαλος(0-0) με τον Ηρακλή Αστακού.

Οι γηπεδούχοι αγωνίσθηκαν με πολλές απουσίες, με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμνεοι να δημιουργήσουν ευκαιρίες δίχως όμως να καταφέρουν  να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 20΄ο Κοτρότσος κάνει το δυνατό σουτ, ο Μπαλάφας όμως απομακρύνει τον κίνδυνο για την εστία του.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να απαντήσουν με τον Χόντο (10 λεπτά αργότερα) άστοχο σουτ.

Στο 70΄και πάλι ο Κοτρότσος προσπάθησε να απειλείσει την εστία του Μπαλάφα, δίχως αποτέλεσμα.

Ο γηπεδούχος Απόλλων έφτασε κοντά στο γκολ στο 83΄με κοντινή κεφαλιά του Αριστόπουλου, αλλά ο Κωνσταντίνου απομακρύνει πάνω στην γραμμή, ενώ μεγάλη ευκαιρία είχε και ο Ηρακλής στις καθυστερήσεις του αγώνα, όταν μετά από κόρνερ του Λιβάνη, κοντινή κεφαλιά από τον Μαλιγιάννη, απομάκρυνε ο Μπαλάφας, και στην επαναφορά ο Λίλας από καλή θέση δεν βρήκε την μπάλα να την στείλει στα δίχτυα

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Ντζάνης με βηθό τον Τσιλίκα και τον Κοντογιάννη