Η ΑΕ Μεσολογγίου δεν αντιμετώπισε πρόβλημα στην αναμέτρηση με την Μεδεών Κατούνας (0-3) και πήρε εύκολα το εισιτήριο για την ημιτελική φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣΑ.

Η ομάδα του Μεσολογγίου ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα δημιούργησε ευκαιρίες για γκολ, και κατόρθωσε να πετύχει ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και δυο στην επανάληψη , παίρνοντας  την εκτός έδρας νίκη απέναντι στην Μεδεών Κατούνας  η οποία προσπάθησε δίχως όμως να κατάφέρει.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους  άνοιξε στο 31΄ο Κοκώνης, ο οποίος εκμεταλεύτηκε την όμορφη μπαλιά από τον Τσιούνη.

Ο δημιουργός του πρώτου τέρματος για την ΑΕΜ, στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχε δυο γκολ διαμορφώνοντας το τελικό 0-3

Στο 51΄μετά από μπαλιά του Καβαλλάρη ο Τσιούνης με σουτ πέτυχε το 0-2 για την ΑΕΜ, και στο 76΄ ο Τσιούνης και πάλι εκμεταλεύτηκε την σέντρα του Στεργίου και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 0-3.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Τσοπλάκος με βοηθό τον Τσιλίκα και τον Κουτρομάνο