Ο δεύτερος φετινός αγώνας Grand Prix της σεζόν διεξήχθη χθες Τετάρτη 10 Ιουλίου (για 14η φορά) στο Άργος Ορεστικό. Η πλειονότητα των αγωνισμάτων διεξήχθησαν κάτω από κακές καιρικές συνθήκες.
Τη 2η θέση κατέλαβε ο Αγρινιώτης πρωταθλητής Σαράκης Κωνσταντίνος στο αγώνισμα του Τριπλούν. Επιχειρώντας μόλις τις 3/6 προσπάθειες που του δίνονταν με τελική επίδοση 15,39μ. βελτιώνοντας το φετινό ατομικό του ρεκόρ.
Επόμενος αγώνας του αθλητή στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Ανδρών στη Πάτρα 27-28 Ιουλίου.
![Î ÎγÏινιÏÏÎ·Ï ÎÏνÏÏανÏÎ¯Î½Î¿Ï Î£Î±ÏÎ¬ÎºÎ·Ï ÏεÏμάÏιÏε 2Î¿Ï Ïε αγÏνα Grand Prix](http://www.agriniotimes.gr/wp-content/uploads/2019/07/sarakis-konstantinos-grand-prix-stivou-diakrisi-752x400.png)