Με γκολ που δέχθηκε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων !!! η Κ17 του Παναιτωλικού γνώρισε την ήττα με 1-0 από την αντίστοιχη του ΠΑΣ Γιάννινα σε αγώνα που έγινε στην πρωτεύουσα της Ηπείρου το Σάββατο 23 Νοεμβρίου.

Η ομάδα του Παναιτωλικού είχε πολύ καλή εμφάνιση , κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, χάνοντας σπουδαίες ευκαιρίες για γκολ στο 7΄ φάουλ του Σοροβού, στο 18’ κεφαλιά του Βασίλα, στο 22’ σουτ του Αναστασόπουλου.

Το γκολ της νίκης για τον ΠΑΣ πέτυχε στο 94΄ο Μπέλος, ενώ αξίζει να αναφερθεί ότι ο ΠΑΣ αγωνίζονταν με 10 ποδοσφαιριστές από το 5΄ (κόκκινη κάρτα ο Τσούτσος)

ΠΑΣ Γιάννινα: Λαδιάς, Λάκας (86′ Τασούλας), Ντούκας, Τσιούτσιος, Σταύρου, Παππάς (86′ Μπέλλος), Λάμα (76′ Τσέλιος), Κύρκος, Φερεντίνος (62′ Μίνα), Ζώνιος (76′ Μπούμπας), Περβανάς.

Παναιτωλικός: Ραγιάς, Βασίλας, Αναστασόπουλος, Λαζαρίδης, Ζαβέρδας, Δήμος, Παπανικόπουλος, Σοροβός, Παπαδόπουλος, Κρανιώτης (88′ Κόκα) Ταράσης.