Μεγάλο διπλό πέτυχε η ομάδα του ΟΦΗ κόντρα στον Παναιτωλικό. Οι “Κρητικοί” επικράτησαν των “Τίτορμων”, με 2-0, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Super League U19.

Έπειτα από ένα κακό πρώτο ημίχρονο, λόγω του πολύ δυνατού ανέμου, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές στην επανάληψη και μπόρεσαν να προηγηθούν στο σκορ, έπειτα από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κουράκη στο 78ο λεπτό. Ωστόσο δεν σταμάτησαν εκεί καθώς στις καθυστερήσεις του αγώνα, Παπιομίτογλου έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Κοντογιάννη για το 2-0, σφραγίζοντας τη νίκη της ομάδας του.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης ο Κουγιουμτζής έγινε αναγκαστική αλλαγή, λόγω εξαρθρήματος στον ώμο και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο για να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες.

Με αυτό το αποτέλεσμα ο ΟΦΗ ανέβηκε στην  θέση με 18 βαθμούς, ενώ ο Παναιτωλικός παρέμεινε στη 12η, με 11 βαθμούς.