ΡΕΠΟΡΤΑΖ : ΤΑΣΟΣ ΚΟΡΟΖΗΣ

Σε ένα πολύ καλό ματς ανάμεσα σε δυο ομάδες με διαφορετικές φιλοδοξίες στο πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας, η ΑΕ Αγίου Δημητρίου λύγισε στο τέλος, δέχτηκε δυο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο και γνώρισε την ήττα με 2-0 από την ΑΕ Ευηνοχωρίου

Όσο αφορά την εικόνα του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά την αναμέτρηση, δημιούργησαν και έχασαν ευκαιρίες, με αποκορύφωμα το χαμένο πέναλτι, και ευτύχησαν να πέτυχουν δυο γκολ στα τελευταίο δεκάλεπτο, παίρνοντας την σπουδαία εκτός έδρας νίκη, έχοντας μάλιστα το απόλυτο στο πρωτάθλημα (3 νίκες σε 3 αγώνες)

Από την άλλη μεριά η νεοφώτιστη στην κατηγορία ΑΕ Αγίου Δημητρίου πάλεψε το ματς προσπάθησε με αντεπιθέσεις να πετύχει γκολ, χωρίς όμως να καταφέρει να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από το γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ

1΄Σουτ του Μιχαλόπουλου από το ύψος της περιοχής η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι

8΄Σέντρα του Μιχαλόπουλου από τα δεξιά, ο Δημαράς με προβολή στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ

18΄Σέντρα-σουτ του Μιχαλόπουλου, διώχνει σε κόρνερ ο Σαμαράς

19΄Τετατέτ ο Χαλαζιάς, άσχημο κοντρόλ , μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕ Ευηνοχωρίου

24΄Εκτέλεση κόρνερ του Καλαβριζιώτη, ο Κοσμάς από κοντινή απόσταση δεν βρίσκει την μπάλα ώστε να την στείλει στα δίχτυα

39΄Ακυρώθηκε γκολ του Ε. Καλοκαίρη, ως οφσάιντ,

42΄Μακρινή μπαλιά του Ν. Καλοκαίρη στο αδερφό του, Ελευθέριο, ο οποίος σε καλή θέση απέναντι στον Ντιακόνου πλασάρει άουτ

45΄Σουτ του Δημαρά, ο Μιχαλόπουλος δεν βρήκε την μπάλα, η οποία έφυγε άουτ

45+1 Σέντρα του Μιχαλόπουλου, κεφαλιά Κοσμά άουτ

47΄Μακρινό σουτ του Καλαβριζιώτη άουτ

52΄ Ο Ε.Καλοκαίρης δίνει θαυμάσια μπαλιά στον Κατσαβοχρήστο, αλλά ο τελευταίος έκανε κακή εκτίμηση της φάσης, χάνοντας ευκαιρία για γκολ

53΄Ατομική προσπάθεια και σουτ του Δημαρά, μπλοκάρει την μπάλα ο Σαμαράς

55΄Πέναλτι για το Ευηνοχώρι σε ανατροπή του Μιχαλόπουλου από τον Μπαλάσκα. Εκτελεστής ο Αλμπάνης  η μπάλα άουτ…

73΄Μπαλιά του Κοντομήτσου στον Δημαρά, που μέσα από την περιοχή κάνει το σουτ άουτ

76΄Δυνατό μακρινό σουτ του Μπουλιέρη, ο Ντιακόνου απομακρύνει σε κόρνερ

78΄Πάσα του Χαλαζιά στον Σαμαρά, που από κοντινή απόσταση κάνει το σουτ, αλλά ο Σαμαράς και πάλι δηλώνει παρών

79΄ΓΚΟΛ 0-1 Σέντρα του Κοσμά, ο Χαλαζιάς με κεφαλιά δίνει το προβάδισμα στην ΑΕ Ευηνοχωρίου