Από τα ματς που χαίρεσαι να βλέπεις, από τα ματς που προσφέρουν γκολ, θέαμα και όμορφο σασπένς στο φινάλε.

Για την αναμέτρηση της 6ης αγωνιστικής αναφερόμαστε μεταξύ του γηπεδούχου Άρη Αιτωλικού και Ηρακλή Αστακού. Σε ένα ματς που τα είχε όλα…γκολ θέαμα, και ανατροπή στο φινάλε..

Το καλύτερο παιχνίδι που έχει γίνει φέτος στο πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣΑ. Ο Άρης έιχε την κατοχή της μπάλας από το ξεκίνημα βρέθηκε μπροστά στο σκορ με την συμπλήρωση του πρώτου εικοσάλεπτου. Από την άλλη μεριά ο Ηρακλής δεν κλείστηκε, έβρισκε διαδρόμους προς την περιοχή των γηπεδούχων, και εκμεταλλεύτηκε την αποτελεσματικότητα του Κοτρότσου.

Το 1-1 του πρώτου ημιχρόνου έγινε 3-1 για τον Άρη στο 68΄, αλλά η συνέχεια άνηκε στους φιλοξενούμενους που μέσα σε 12 λεπτά έκαναν την ανατροπή και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 3-4!!!