Την ήττα με 2-1 γνώρισε ο Παναγρινιακός στο γήπεδο της Καστοριάς, από τον γηπεδούχο Μέγα Αλέξανδρο Καλλιθέας.

Ήταν η πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα που πέτυχε η ομάδα της Καλλιθέας, απέναντι στην ομάδα του Αγρινίου που στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης προσπάθησε για θετικό αποτέλεσμα, δίχως να τα καταφέρει

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 32΄με σουτ του Ταρέλι. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 64΄πέτυχε και το δεύτερο γκολ της ομάδας του

Ο Παναγρινιακός μείωσε στο 74΄με σκόρερ τον Α. Φραγκούλη, ενώ επίσης η ομάδα του Αγρινίου μπορούσε να φύγει από το γήπεδο με βαθμό ή βαθμούς,  αν ο Μήλιος στο 88΄, και ο Κούσης στις καθυστερήσεις του αγώνα μπορούσαν να αξιοποιήσουν της ευκαιρίες που τους δόθηκαν.