Στο Κυριακάτικο ματς που έγινε στο Εμιλέον ο Παναιτωλικός νίκησε με 4-0 τον Τηλυκράτη

Στο πρώτο ημίχρονο ο Παναιτωλικός άνοιξε το σκορ στο 16΄με κεφαλιά του Μπακαδήμα, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μπαρμπόσα.

Διπλασίασε τα τέρματα στο 30΄με συνατό σουτ του Μόρσει, , και στο 34΄ο Βέργος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 3-0. Το πεναλτι κέρδισε ο Μόρσει ο οποίος ανατράπηκε από τον Τσιότρα.

Στο β΄ημίχρονο ο Σκόνδρας στο 81΄με διαγώνιο σουτ πέτυχε το τέταρτο γκολ του Παναιτωλικού διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα

Ο προπονητής του Παναιτωλικού Γιάννης Αναστασίου χρησιμοποίησε κυρίως ποδοσφαιριστές που δεν αγωνίσθηκαν στην αναμέτρηση του Σαββάτου με τον Παναθηναϊκό.