Τον πρώτο της αγώνα στο φετινό πρωτάθλημα Υποδομής της Super League έδωσε σήμερα η ομάδα Κ17 του Παναιτωλικού. Αντιμετώπισε στα Γιάννενα την αντίστοιχη του ΠΑΣ, από την οποία ηττήθηκε με 1-0. Το μοναδικό γκολ σημείωσε στο 60’ ο Σάλο, που λίγα λεπτά αργότερα είχε και δοκάρι.

Ο Παναιτωλικός είχε ευκαιρίες να προηγηθεί με Καβαλλάρη, Μποκώρο, Κυριαζή και στο τέλος για την ισοφάριση, με τον Καβαλλάρη και κυρίως με τον Μπρατσιώτη στις καθυστερήσεις, με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να κρατάει απαραβίαστη την εστία του με δύσκολες επεμβάσεις.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Δουφέκας, Μόκκας (22’ λ.τ. Τρομπούκης), Κουτσουπιάς, Μποκώρος (70’ λ.τ. Μπίζος), Καπνιάρης, Ράδος Κοντούρης, Κυριαζής, Γιωτόπουλος (62’ Γαλιάτσος) Μπρατσιώτης Καβαλλάρης.