Ροντρίγκες, Λούι, Βργκοτς, Κορνέλιους, Χουχούμης, Φλόρες, Α. Τσιγγάρας, Ντίας, Ντουάρτε, Μόρσεϊ, Βέργος.
Αναπ: Παρδαλός, Μπαρμπόσα, Καρέλης, Αποστολάκης, Μπελεβώνης, Αντούνες, Βαρόνε, Μεντόσα, Μαλής.
ΠΑΟΚ
Πασχαλάκης, Τέιλορ, Μιχαηλίδης, Βαρέλα, Σίντκλεϊ, Κούρτιτς, Σβαμπ, Αουγκούστο, Μουργκ, Μιτρίτσα, Άκπομ.
Αναπ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Λύρατζης, Μιχάι, Χ. Τσιγγάρας, Εσίτι, Μπίσεσβαρ, Α. Ζίβκοβιτς, Σφιντέρσκι, Κούτσιας.
Διαιτητικό team:
Διαιτητής: Κουμπαράκης (Κυκλάδων), Βοηθοί: Β. Μωϋσιάδης (Γρεβενών), Θ. Μωΰσιάδης (Ηπείρου), 4ος: Γρατσάνης (Τρικάλων), VAR: Φωτιάς (Πέλλας), AVAR: Παπαδάκης (Ηρακλείου).
Ο αγώνας λεπτό προς λεπτό
Το ματς ξεκινά στις 18.15 της Τετάρτης (22/9).
2′: Απειλεί ο ΠΑΟΚ! Ο Μουργκ πλασάρει από πλάγια θέση δεξιά εντός περιοχής και τον Ροντρίγκες να απομακρύνει με το πόδι.
6′: Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα αριστερά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Κούρτιτς στον Μόρσεϊ.
9′: Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, εκτελείται πλασαριστά, σέντρα του Ντίας, ο Βργκοτς σηκώνεται για να πάρει την κεφαλιά αλλά χρεώνεται με φάουλ.
15′: Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Μιτρίτσα κάνει το γύρισμα από τα δεξιά της περιοχής για τον Αουγκούστο, που σουτάρει στην κίνηση, αλλά ο Ροντρίγκες του λέει «όχι».
17′: Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με τον Χουχούμη να σεντράρει από τα αριστερά, τον Βέργο να παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα βρίσκει και σε παίκτη του ΠΑΟΚ και πηγαίνει άουτ, όμως ο Πασχαλάκης διώχνει σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.
21′: Εκτελεί το κόρνερ ο Ντίας, κεφαλιά του Φλόρες, η μπάλα κάπου βρίσκει και καταλήγει στην αγκαλιά του Πασχαλάκη.
24′: Ο Βέργος πιάνει το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά εκείνοφεύγει φυγε αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
27′: Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα δεξιά. Ο Ντίας στον Λούι, σέντρα, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Άκπομ.\
27′: Γύρισμα – ξυραφιά του Ντίας από τα δεξιά, ο Βέργος πετάγεται για την κοντινή προβολή αλλά δεν μπορεί να έρθει σε επαφή με τη μπάλα.
32′: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!
Σκαφτή 30άρα μπαλιά του Αουγκούστο για τον Μιτρίτσα, που με τον… ώμο, από το ύψος της μικρής περιοχής, περνά τη μπάλα πάνω από τον Ροντρίγκες και γράφει το 0-1.
37′: Φάουλ για τον Παναιτωλικό σε πολύ καλή θέση. Περίπου 5 μέτρα πίσω από το ημικύκλιο και στην ευθεία με το τέρμα έχει στηθεί η μπάλα.
39′: Καλή η εκτέλεση φάουλ του Φλόρες, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Πασχαλάκη.
44′: Κίτρινη κάρτα στον Κορνέλιους.
45+3′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Λούι εκτελεί το κόρνερ, ο Βέργος παίρνει την κεφαλιά από τη μικρή περιοχή
Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
Σέντρα στο δεύτερο μέρος.
Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, με τον Μεντόσα να παίρνει τη θέση του Μόρσεϊ.
47′: Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Τέιλορ ανεβαίνει από τα δεξιά και εκτελεί από το ύψος της μικρής περιοχής αλλά ο Ροντρίγκες του βάζει «στόπ».
52′: Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους
52′: Κάθετη πάσα του Ντουάρτε για τον Ντίας, γρήγορη έξοδος και επέμβαση του Πασχαλάκη.
55′: Κίτρινη κάρτα στον Κούρτιτς.
57′: Κίτρινη κάρτα στον Μιτρίτσα.
58′: Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα αριστερά
59′: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!
Εκτελεί το κόρνερ ο Μεντόσα, ο Βέργος παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και ο Ντίας με νέα κεφαλιά στο δεύτερο στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας σε 1-1.
62′: Απειλεί ο Παναιτωλικός! Σουτ του Λούι έξω από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα παίρνει ύψος και κατεβαίνει επικίνδυνα και ο Πασχαλάκης εκτινάσσεται παραχωρώντας κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.
63′: Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μπίσεσβαρ αντί Μιτρίτσα και Α. Ζίβκοβιτς αντί Μουργκ.
64′: Κίτρινη κάρτα στον Φλόρες.
66′: Νέα καλή στιγμή για τους γηπεδούχους! Σέντρα από τα δεξιά, αφύλακτος στο δεύτερο δοκάρι ο Ντουάρτε κάνει το βολέ, λίγο πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.
69′: Κίτρινη κάρτα στον Αουγκούστο.
69′: Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Βαρόνε στη θέση του Φλόρες.
71′: Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εσίτι αντί Σβαμπ και Σφιντέρσκι αντί Άκπομ.
75′: Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, απευθείας στα χέρια του Ροντρίγκες η μπάλα.
80′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!
Ο Σφιντέρσκι πασάρει με το στήθος στον Σίντκλεϊ, που κατεβάζει και σουτάρει μέσα από την περιοχή και αριστερά κάνοντας το 1-2.
81′: Ντουάρτε βγαίνει, Μπαρμπόσα μπαίνει για τον Παναιτωλικό.
86′: Μαλής και Καρέλης αντί Κορνέλιους και Α. Τσιγγάρα αντίστοιχα για τον Παναιτωλικό.
88′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό!