Το ρητό που θέλει την ομάδα που χάνει τις ευκαιρίες να χάνει και τον αγώνα επιβεβαιώθηκε το Σάββατο στο γήπεδο του Ρηγανά.

Η ΑΕ Ευηνοχωρίου πέρασε στην επόμενη φάση του κυπέλλου της ΕΠΣΑ , κερδίζοντας τον γηπεδούχο ΑΟ Ρηγανά με 2-1, αν και βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ.

Ο ΑΟ Ρηγανά ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, είχε τις ευκαιρίες για γκολ, αλλά άστοχος στην τελική προσπάθεια. Κάτι το οποίο εκμεταλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι αγωνίζονται στην Α΄Κατηγορία, και καταφεραν να πάρουν την νίκη, και συνάμα την πρόκριση.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

9′ Σουτ του Φραγκούλη απ το ύψος της μικρής περιοχής πάνω απ το οριζόντιο δοκάρι

13′ ΓΚΟΛ 1-0  Πέναλτι για τον ΑΟ Ρηγανά, σε ανατροπή του Φραγκούλη από τον Κουτσοσπύρο. Εκτελεί ο Μικρόπουλος  στην αριστερή γωνία  1-0

17′ Σουτ του Κουζέλη στα χέρια του Μπότα

25′ ΓΚΟΛ 1-1  Πέναλτι σε χέρι του Κουζέλη εκτελεί ο Πιστιόλης στην δεξιά γωνία του Καραδήμα, η ισοφάριση για τους φιλοξενούμενους

37′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ρηγανά μετά από πάσα του Μικρόπουλου σε κενή εστία ο Πελεκάνος θα στείλει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι!!

38′ …Στην εξέλιξη της φάσης και πάλι ο Πελεκάνος θα κάνει συρτό σουτ, η μπάλα  λίγο άουτ απ το αριστερό δοκάρι

45′  Εκτέλεση φάουλ του Πιστιόλη από πλάγια αριστερά θα αποκρούσει ο Καραδήμας

51′  Εκτέλεση κόρνερ Ζαπαντιώτη κεφαλιά Μικρόπουλου λίγο άουτ

74′ ΓΚΟΛ  1-2 Εξαιρετικό πλασέ του Δημαρά στην αριστερή γωνία του Καραδήμα , προβάδισμα για το Ευηνοχώρι

86′ Πάσα του Καρύμπα δεξιά στον Μπούρο σέντρα του τελευταίου στην μικρή περιοχή, ο Μικρόπουλος με πλασέ θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα αλλά το γκολ θα ακυρωθεί ως οφσάιντ, φάση για την οποία διαμαρτυρήθηκαν οι άνθρωποι του Ρηγανά…

89′ Σουτ του Μυτιλήνη θα αποκρούσει  εντυπωσιακά ο Καραδήμας στην δεξιά του γωνία

90′  Εκτέλεση κορνερ του Καρύμπα κεφαλιά Ντζιμάνη από καλή θέση αουτ

91′  Εκτέλεση φάουλ Καρύμπα, η μπάλα  λίγο αουτ

Διαιτητής : Βλάχος

Βοηθοί : Ροδάτος, Δημονίτσας