Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Β΄κατηγορίας ο Άρης Λεπενούς ήταν εντυπωσιακός και νίκησε εύκολα με 5-0 την ΑΕ Αλυζίας. Ο αγώνας έγινε στο γήπεδο των Οχθίων που φέτος χρησιμοποιεί ως έδρας ο Αρης Λεπενούς.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού πέτυχαν πέντε γκολ, και δημιούργησαν ευκαιρίες για ακόμη περισσότερα.

Ο Λιούλιος με δυο προσωπικά του τέρματα  (22΄και 26΄), έδωσε προβάδισμα δυο γκολ στον Άρη Λεπενούς, το οποίο και παρέμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Κοκώνης στο 46΄πέτυχε το τρίτο γκολ του Άρη Λεπενούς, και στο 70΄ο Λαμπρακόπουλος έκανε το 4-0, για να διαμορφώσει το τελικό 5-0 , ο Μπέλλος στο 81΄.

Διαιτητής: Γκιάφης

Βοηθοί : Βλαχοδήμος, Καραπιπέρης

Ο προπονητής του Άρη Λεπενούς Παναγιώτης Ασπρογιάννης χρησιμοποίησε τους εξής ποδοσφαιριστές

Γεωργίου, Τζαμαλής, Πετανίτης Χ., Θώδης, Ρούσσος (57΄Μήλιος), Καρδαράς (79΄Κοσμάς Π), Λαμπρακόπουλος, Τσοπανάς, Κοσμάς Χ., Κοκώνης (68΄Πετανίτης Ν.), Λιούλιος (68΄Μπέλλος)

Για την ομάδα της ΑΕ Αλυζίας δεν…. διακρίναμε από το Φ.Α. τους ποδοσφαιριστές που χρησιμοποίησε ο προπονητής Στάθης Παβέλης!!