Ο Τρίτωνας ήταν καταιγιστικός έξω από τη γραμμή των 6,75 μ. και πήρε τη νίκη απέναντι στον Χαρίλαο Τρικούπη με 84-69.

Ο Τρίτωνας στο πρώτο ημίχρονο δεν ήταν καλός πίσω από τη γραμμή του τρίποντου, έχοντας 4/16 τρίποντα. Ωστόσο όλα άλλαξαν στην τρίτη περίοδο όπου οι γηπεδούχοι σκόραραν 6 στα 8 που επιχείρησαν.

Συνολικά ο Τρίτωνας ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 14/33 συνολικά και με 10/17 στο δεύτερο μισό, στον εξ αναβολής αγώνα με τον οποίο ολοκληρώθηκε η δεύτερη αγωνιστική της Α2 Ανδρών.

Τρίτων-Χαρίλαος Τρικούπης 84-69

Διαιτητές: Ανδρικόπουλος-Καρπάνος-Μαρινάκης (Διμπινούδης)

Δεκάλεπτα: 24-24, 36-37, 66-53, 84-69

Τρίτων (Μιχελάκος): Καραμαλέγκος 2, Μανοΐλοβιτς 18 (1), Θεοδώρου 9, Αντωνάκης 14 (4), Τσόχλας 20 (5), Μάντζαρης, Παπαδημητρίου 2, Σαρλής, Μελισσαράτος 5 (1), Δημάκος 14 (3).

Χαρίλαος Τρικούπης (Καλαμπάκος): Χείλαρης 7, Βλάσιος, Δημητρακόπουλος, Παπαδιονυσίου 6 (1), Ματαλιωτάκης 4, Αγγέλου 9 (2), Στάθης 1, Λιάπης 15 (3), Λεγκίκας, Αλίχοντζιτς 14, Βασιλόπουλος 13 (3).