Πετυχαίνοντας από δυο γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Αστέρας Αγρινίου νίκησε με 4-0 την Παιανία Μάστρου στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β΄κατηγορίας του 1ου ομίλου.

Οι νικητές ήταν καλύτεροι πήραν μια δίκαια νίκη απέναντι σε μια ομάδα που ήρθε στο γήπεδο Καραπαπά με έντεκα ποδοσφαιριστές.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 13΄, όταν ο Γκρίζης εκτέλεσε κάρνερ , και οι αμυντικοί της Παιανίας στην προσπάθεια να απομακρύνουν έστειλαν την μπάλα στα δίχτυα.

Τρία λεπτά αργότερα ο Κωστακιώτης με σουτ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Στο 55΄ο Πατσέας πέτυχε το τρίτο γκολ του Αστέρα, για να διαμορφωθεί το τελικό 4-0 στο 67΄και πάλι με τον Κωστακιώτη.

Διαιτητής : Πατρόπουλος

Βοηθοί : Ξύστρας, Κασβίκης