Ο ΑΟ Σκουτεράς ανέβασε στροφές στο β΄ ημίχρονο και νίκησε με 5-0 τον γηπεδούχο Ολυμπιακό Αγρινίου.

Η ομάδα του Γιώργου Αρμύρα αγωνίσθηκε κυρίως με νεαρούς ποδοσφαιριστές πήρε προβάδισμα στο 30΄με σουτ του Πιστιόλη (0-1 σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο).

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν τέσσερα κόμη γκολ και πήραν εύκολα τους 3 βαθμούς της νίκης

Στο 50΄ο Αρμύρας Δ., στο 55΄και 81΄ο Σκέβας και στο 70΄ο Πιστιόλης διαμόρφωσαν το τελικό 0-5 για τον ΑΟ Σκουτεράς.

Παρόλο την δυνατή βροχόπτωση ο αγώνας έγινε αν και το βαρύ τερέν δυσχέρανε τις προσπάθειες και των δύο ομάδων.

Διαιτητής : Κακατσίδης

Βοηθοί: Γαλανόπουλος, Κασβίκης Ι.