Ο ΑΟ Ρηγανά συνέχισε την αήττητη πορεία του στο πρωτάθλημα της Β΄κατηγορίας της ΕΠΣΑ, νικώντας στο ΔΑΚ Αγρινίου την Δάφνη Μεγάλης Χώρας με 2-0, και συνεχίζει μόνος πρώτος στην κορυφή της βαθμολογίας, έχοντας μάλιστα το απόλυτο (6 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια).

Σε αγώνα που έγινε στο ΔΑΚ Αγρινίου την Κυριακή το μεσημέρι ο ΑΟ Ρηγανά (αν και αγωνίσθηκε με αρκετές απουσίες βασικών ποδοσφαιριστών)πέτυχε ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, πήρε ένα ακόμη «τρίποντο» ,  με την Δάφνη να εμφανίζεται πολύ καλή σε αρκετά διαστήματα του αγώνα να προσπαθεί για θετικό αποτέλεσμα, αλλά ήταν άστοχη στην τελική προσπάθεια.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

15′ κόρνερ Ζαπαντιώτη κεφαλιά Ντζιμάνη λίγο άουτ

20′ σουτ του Μεχαλλά αρκετά άουτ

26′ κόρνερ Ζαπαντιώτη πρώτη κεφαλιά Ντζιμάνη δεύτερη του Πελεκάνου στην πάνω πλευρά του οριζόντιου δοκαριού και άουτ

28′ κόρνερ για την Δάφνη κεφαλιά Μολώνη θα διώξουν οι αμυντικοί του ΑΟ Ρηγανά.

35′ τετ α τετ Πελεκάνου θα σουτάρει και θα αποκρούσει εντυπωσιακά ο Καϊπάνος σε κόρνερ

36′ ΓΚΟΛ εκτέλεση κόρνερ Ζαπαντιώτη κεφαλιά Νταλαπέρα στα δίχτυα 0-1

42΄  Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για πέναλτι σε χέρι αμυντικού του ΑΟ Ρηγανά, μετά από σέντρα του Μολώνη Δ.

47′ σουτ του Κουκουγιάννη λίγο άουτ

50′ φάουλ του Κουκουγιάννη στην μεγάλη περιοχή πλασέ του Νταλακούρα άουτ

51′ μεγάλη ευκαιρία με τον Τύμπα να πλασάρει και να αποκρούει πανω στην γραμμή ο Καϊπάνος

56′ σούτ Τύμπα λίγο άουτ

65′ διπλή επέμβαση του Καϊπάνου σε σουτ των Μικρόπουλου και Ντζιμάνη

73′ ΓΚΟΛ ασίστ Νταλαπέρα πλασέ Μικρόπουλου και 0-2

75′ κορνερ του Κουκουγιάννη κεφαλιά του Νταλακούρα άουτ

77′ φάουλ Μολώνη κεφαλιά Γιόγιου θα αποκρούσει εντυπωσιακά ο νεαρός Κοσμάς σε κόρνερ

85′ μεγάλη ευκαιρία για την Δάφνη με τον Κουκουγιάννη να πλασάρει άσχημα από καλή θέση άουτ

Διαιτητής : Καζανάς

Βοηθοί : Καλαμπόκης, Κακατσίδης