Στο ντέρμπι των ομάδων της Αιτωλοακαρνανίας που έγινε στην Νάυπακτο, ο γηπεδούχος Ναυπακτιακός Αστέρας ήρθε ισόπαλος με 0-0 με τον Παναγρινιακό

Ο Παναγρινιακός αγωνίσθηκε έξυπνα με σωστή αμυντική τακτική και ήταν πολύ επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις (δοκάρι και χαμένο τετατετ), και με βάση την εξέλιξη του αγώνα θα μπορούσε να φύγει νικητής από την δυνατή έδρα του Ναυπακτιακού.

Από την άλλη μεριά ο Ναυπακτιακός ήταν μακριά από τον καλό εαυτό του και απείλησε ουσιαστικά στο φινάλε της αναμέτρησης

Όσο αφορά την εικόνα του αγώνα η ομάδα του Παναγρινιακού ξεκίνησε δυνατά την αναμέτρηση και μόλις στο 3΄απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Γκόλια, δύσκολα απομακρύνει σε κόρνερ ο Μένιος. Στη συνέχεια ο γηπεδούχος Ναυπακτιακός προσπάθησε να ισορροπήσει την αναμέτρηση στο 16΄, ο Μενσά είχε σουτ άουτ, και στο 40΄ το σουτ του Μαχαίρα μπλοκαρε την μπάλα ο Κοντογιάννης. Ο Παναγρινιακός μέχρι το τέλος του π΄ρωτου ημιχρόνου είχε μακρινό σουτ του Πατίλα (41΄) προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον Μένιο, αλλά ο τερματοφύλακας του Ναυπακτιακού μπλόκαρε την μπάλα, καθώς επίσης στο 45΄μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γκόλια ο Σωτηρόπουλος από καλή θέση με κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ

Στο β΄ημίχρονο οι δυο ομάδες αγωνίσθηκαν με στόχο το μηδέν στην άμυνα, αλλά το τελευταίο δεκάλεπτο δημιουργήθηκαν ευκαιρίες εκατέρωθεν για γκολ . Δοκάρι για τον Παναγρινιακό στο 81΄μετά από εκτέλεση φάουλ του Γκόλια και απομάκρυνση της μπάλας από αμυντικό του Ναυπακτιακού, η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι, καθώς επίσης και η ευκαιρια του αγώνα από τον Τσάκνη στο 88΄ όταν βρέθηκε μόνος απέναντι στον Μένιο, αλλά το πλασέ του κατέληξε στα χέρια του τερματοφύλακα του Ναυπακτιακού.

Ο Ναυπακτιακός στο φινάλε της αναμέτρησης με Ρουμπάτο στο 91΄και Νιφορόπουλο στο 92΄ δεν βρήκε στόχο με αποτέλεσμα οι δυο ομάδες να μοιραστούν βαθμούς.

Διαιτητής: Φωκάς (Αχαΐας)

Βοηθοί: Ζούλης – Τρίβηλας (Αχαΐας)

Ναυπακτιακός Αστέρας (Γιάννης Νταλακούρας)

Μένιος, Αργυρόπουλος, Μπατσής (74΄Πατρώνης), Γιαννόπουλος, Ναουμίδης (60΄Καλαμπάκας), Λίτσος, Μαχαίρας, Μενσά, Νιφορόπουλος, Παλαιοπάνος, Καψάσκης (74΄Ρουμπάτος)