Πολύ εύκολη νίκη, όπως αποδείχτηκε, με 5-1 επί του Κεραυνού Ποταμούλας πήρε ο ΑΟ Ρηγανά καθώς κατάφερε κι εκμεταλλεύτηκε όλες τις ευκαιρίες που δημιούργησε. Η ομάδα του Κώστα Βαγενά παίζοντας εξαιρετικά με συνεχής κίνηση από την αρχή του παιχνιδιού, κατάφερε να καθαρίσει το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο κιόλας προηγούμενος με 3-0. Στην επανάληψη όλα έγιναν πιο εύκολα για την ομάδα του Αγρινίου που έφτασε δίκαια στο τελικό 5-1.

Είναι η έβδομη συνεχόμενη νίκη για τον ΑΟ Ρηγανά, έχοντας μάλιστα και το απόλυτο, με (7 νίκες σε 7 αγώνες) και 21 βαθμοί, και φυσικά βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας στο πρωτάθλημα της Β΄ κατηγορίας (2ος όμιλος) που συμμετέχει.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

13′ συρτό σουτ του Ζαπαντιώτη θα μπλοκάρει ο Καντάνης

14′ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σταμάτη θα διώξει σε κόρνερ ο Καραδήμας

15′ ωραία επιθετική ενέργεια του Ρηγανά με τον Τύμπα να βγαίνει απ τα δεξιά να πασάρει στον Πελεκάνο το πλασέ του οποίου θα αποκρούσει σε κόρνερ ο Καντάνης

28′ σέντρα του Καρύμπα στην μεγάλη περιοχή  κεφαλιά Νταλαπέρα λίγο άουτ απ το αριστερό δοκάρι του Καντάνη

31′ ψηλοκρεμαστό σουτ του Τύμπα λίγο άουτ

33′ ΓΚΟΛ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καρύμπα στα δίχτυα 1-0

35′ ΓΚΟΛ ωραία ενέργεια του Μπούρου απ τα δεξιά θα περάσει στον Τύμπα το σουτ του οποίου θα καταλήξει στα δίχτυα 2-0

39′ ΓΚΟΛ ασίστ του Ζαπαντιώτη στον Πελεκάνο και με πλασέ θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα 3-0

45′ ευκαιρία για τον Ρηγανά με τον νεαρό Τσιάρα να πλασάρει με ψηλοκρεμαστό σουτ και η μπάλα να φεύγει λίγο άουτ

51′ ΓΚΟΛ επιθετική προσπάθεια του Μπούρου  απ τα δεξιά θα πασάρει στον Φραγκούλη ο οποίος απ το ύψος του πέναλτυ θα σκοράρει για το 4-0

65′ ΓΚΟΛ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βλαχογιάννη στα δίχτυα 4-1

79′ τετ α τετ του Σωτηρίου θα αποκρούσει το πλασέ ο Κοσμάς

86′ ΓΚΟΛ ασίστ του Μικρόπουλου στον Φραγκούλη ο οποίος με δυνατό σουτ θα κάνει το 5-1

Διαιτητής : Κουτρομάνος

Βοηθοί : Ξύστρας, Κεφαλής