Ένα γκολ στις καθυστερήσεις έκρινε τον αγώνα της ΑΕ Αλυζίας με την Δάφνη Μεγάλης Χώρας.

Μια σπουδαία νίκη πήρε στο 95 η Δάφνη Μεγάλης Χώρας στο γήπεδο της Κανδήλας επί της ΑΕ Αλυζίας με 3-2

Μια νίκη που έφερε στην ομάδα ένα χρυσό βαθμολογικό τρίποντο που σίγουρα θα φανεί χρήσιμο στη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Ήταν ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φίλων του Ερασιτεχνικού ποδοσφαίρου μέχρι το τελευταίο σφύριγμα της λήξης.

Η ΑΕ Αλυζίας προηγήθηκε στο 26΄με εύστοχο χτύπημα πέναλτι από τον Φραγκογιάννη. Η Δάφνη ισοφάρισε στο 60΄με τον Σκόνδρα με τους γηπεδούχους να παίρνουν και πάλι προβάδισμα δυο λεπτά αργότερα (62΄) με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Αποστολάκη.

Στο 75′ ο Γιογιος ισοφαριζει σε 2-2, για να διαμορφωθει το τελικο 2- 3 στις καθυστερησεις με σκορερ τον Αλ. Νταλακουρα

Διαιτητής : Βλάχος

Βοηθοί : Κατσαούνης, Κεφαλής