Σημαντική μέρα για τον 21χρονο αμυντικό του Παναιτωλικού ο οποίος γύρισε στα γήπεδα μετά από 469 μέρες απουσίας.

Ο Γιώργος Λιάβας στάθηκε δύο φορές άτυχος τον τελευταίο ενάμιση χρόνο. Ο 21χρονος αμυντικός του Παναιτωλικού είχε υποστεί ρήξη χιαστών στις 31 Ιανουαρίου του 2021 στην ήττα από τον ΠΑΟΚ με 5-0 στην Τούμπα. Το καλοκαίρι επέστρεψε, ωστόσο έπαθε ξανά ρήξη χιαστών στο άλλο πόδι με συνέπεια ο Γολγοθάς του να συνεχιστεί…

Στο 83ο λεπτό του αγώνα στη Νίκαια με αντίπαλο τον Ιωνικό, ο Λιάβας μετά από συνολικά 469 μέρες επέστρεψε στα γήπεδα καθώς πέρασε αλλαγή αντικαθιστώντας τον Ντουάρτε. Μάλιστα πήρε και το περιβραχιόνιο από τον Βέργο με τον Λιάβα να μπαίνει για τα τελευταία λεπτά και να πατάει ξανά χορτάρι.