Τη πρώτη ήττα (1-4) στην διαδικασία των μπαράζ ανόδου για την Γ΄Εθνική , γνώρισε την Τετάρτη το απόγευμα στο γήπεδο της Αμφιλοχίας η Αναγέννηση Στάνου, από τον Απόλλωνα Πάργας.

Η ομάδα του Νίκου Μιμηγιάννη, αν και βρέθηκε μπροστά στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη σε καθοριστικά σημεία του αγώνα αδράνησε με αποτέλεσμα να δεχτεί τέσσερα γκολ.

Εντούτοις ελπίδες για την πολυπόθητη άνοδο υπάρχουν ακόμη,  σε περίπτωση που νικήσει τα δυο εναπομείναντα ματς με Καστοριά (εντός) και Θύελλα Κατσικά (εκτός)

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

6΄Κεφαλιά πάσα του Καβαλλάρη στον Τσιούνη, με τον Κωνσταντάκο έγκαιρα να μπλοκάρει την μπάλα

28΄Εκτέλεση κόρνερ του Γώγα, κεφαλιά του Ψηλού η μπάλα ελάχιστα άουτ

31΄ΓΚΟΛ 1-0 έξοχος συνδυασμός Γώγα με τον Τσιούνη, με τον τελευταίο να φεύγει ταχύτατα στον αιφνιδιασμό, να αποφεύγει και τον Κωνσταντάκο στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

35΄Εκτέλεση φάουλ του Κύργιου, Διαμαντής, και Πάκος με διαδοχικές κεφαλιές δεν βρίσκουν στόχο

41΄  Ο Διαμαντής μαρκάρει αντικανονικά τον Τσιούνη μέσα στην περιοχή του Απόλλωνα…παίζεται λέει ο ρέφερι

46΄Σουτ του Αγγέλη από καλή θέση άουτ

49΄ Μακρινό σουτ του Ιωακειμίδη, η μπάλα ελάχιστα άουτ

56΄ΓΚΟΛ 1-1 Μετά από σέντρα του Βασιλείου, ο Γώγα στην προσπάθεια να απομακρύνει την μπάλα τη στέλνει στα δίχτυα της ομάδα ςτου

59΄ ΓΚΟΛ 1-2 Ο Τουρμούσουγλου με δυνατό σουτ δίνει το προβάδισμα στον Απόλλωνα Πάργας

70΄Σέντρα Παγώνη, σουτ του Τσιούνη, η μπάλα ελάχιστα αόυτ

78΄ΓΚΟΛ 1-3 . Σέντρα Τουρμούσογλου, ο Γεωργάκης στην πορεία της μπάλας και με σουτ την στέλνει στα δίχτυα

81΄ΓΚΟΛ 1-4 . Λάθος εκτίμηση της μπάλας από τον Καραγκούνη, ο Γκόλιας γίνεται κάτοχος και με κοντινό πλασέ διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα

Διαιτητής: Χρονάς (Αχαΐας)

Βοηθοί: Γαλάνης – Σταθοπούλου (Αχαΐας)