Στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας ενόψει της νέας αγωνιστικής περιόδου ο ΑΟ Αγρινίου κέρδισε στο Δημοτικό Γήπεδο “Παναγίας Αλεξιώτισσας” τον Αίολο Αγυιάς με σκορ 70 – 56.
Ο ΑΟΑ που παρατάχθηκε με δύο απουσίες, όσες είχε και ο Αίολος, πήρε μικρό προβάδισμα από την αρχή του αγώνα και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 33 – 29. Στο τρίτο δεκάλεπτο με επιμέρους σκορ 23 – 4 ο ΑΟΑ ξέφυγε με διαφορά 23 πόντων και στο φινάλε οι γηπεδούχοι μείωσαν τη διαφορά για το τελικό +14 υπέρ του ΑΟ Αγρινίου.
Ευχαριστούμε πολύ τους ανθρώπους του Αίολου Αγυιάς για τη φιλοξενία και ανανεώνουμε το ραντεβού μας για τις 24 Σεπτεμβρίου, όπου θα υποδεχτούμε την ομάδα της Πάτρας στο ΔΑΚ Αγρινίου στα πλαίσια του τουρνουά “Μαργαρίτα Σαπλαούρα”.