Νίκη και πρόκριση για τον Ναυπακτιακό Αστέρα στην Αθήνα επί του Άρη Βούλας με 0-1. Το γκολ της μεγάλης νίκης-πρόκρισης, σημείωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου ο Πετράτος, με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή.
Πειστική σε όλη την διάρκεια του αγώνα η παρουσία της ομάδας της Ναυπάκτου, που έδειξε χαρακτήρα, πέτυχε το γκολ σε κομβικό σημείο και διαχειρίστηκε στη συνέχεια σωστά το παιχνίδι και την πίεση του αντιπάλου, χωρίς να πάψει να είναι επικίνδυνος σε κανένα σημείο του αγώνα.
Η ομάδα του Γιάννη Νταλακούρα στην επόμενη φάση του θεσμού θα αντιμετωπίσει εντός έδρας την ιστορικη ΑΕΛ.
Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:
Ναυπακτιακός Αστέρας (Γιάννης Νταλακούρας): Καλαντζής, Νικολογιάννης, Καφεντζή, Θηβαίος, Αγκαράι, Καραλής, Μικές, Σταθόπουλος (Λούτσης), Πετράτος, Σκούτας (Τραγουλιάς), Πανταζής (Ρουπάκης).
Άρης Βούλας (Τάσος Τασιόπουλος): Γκόλφης, Αφράτης, Γιαννόπουλος, Λάσκος, Γκούρας, Ρομάνο, Φουκαράς, Ιατρού, Μιραφιόρι, Κρίλης, Γκαβασιάδης.
Διαιτητής Βαγγέλης Λαθύρης από την ένωση Πειραιά
Παράλληλα σε αυτό το παιχνίδι γράφτηκε ιστορία στην διοργάνωση μιας και ο Ντιέγκο Ρομάνο του Άρη Βούλας έγινε ο γηραιότερος ξένος που αγωνίστηκε στο Κύπελλο Ελλάδας.