ΡΕΠΟΡΤΑΖ : ΠΑΝΟΣ ΒΑΤΣΙΟΣ

Με το δεξί μπήκε στο πρωτάθλημα ο Χρυσός Αστέρας νικώντας με 3-0 τον Αράκυνθο Ματαράγκας

Με το ξεκίνημα του αγώνα οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν ευκαιρίες για γκολ με τον Κούστα στο 4΄και 13΄με την μπάλα να φεύγει άουτ μετά τα σουτ που έγιναν

Ότι δεν κατόρθωσε ο Κούστας το έκανε στην συνέχεια ο Κωνσταντόπουλος για λογαριασμό της γηπεδούχου ομάδας με απευθείας εκτέλεση φάουλ

Ένα λεπτό πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Αστέρας διπλασίασε τα τέρματά του με τον Ντόνι, και στο 57΄ο Κωνσταντόπουλος με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-0

Φάσεις και Γκολ.

4΄ Σουτ του Κούστα η μπάλα κατέληξε αουτ

13 Ο Κούστας από καλή θέση μέσα από την περιοχή σουτάρει αλλά η μπάλα κατέληξε αουτ.

ΓΚΟΛ 1-0. Στο 17΄  απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κωνσταντόπουλου η μπάλα καταλήγει στο αριστερό  “παραθυράκι” του Λιάπη μέσα σε πανηγυρισμούς των γηπεδούχων.

42΄ ο Πολύζος απομακρύνει τον κίνδυνο για την εστία του πριν η μπάλα φτάσει στον Ντόνι που ήταν μόνος του σε κενή εστία..

ΓΚΟΛ 44΄  Ο Ντόνι μέσα από την περιοχή με σουτ κάνει το 2-0 για την ομάδα του Αστέρα Παντάνασσας

47΄ Σουτ του Ντόνι η μπάλα καταλήγει αουτ.

49΄ Σέντρα ο Μπουκουβάλας,  κεφάλια Παπαδόπουλου η μπάλα καταλήγει αουτ.

ΓΚΟΛ 57΄ Ο Ντόνι μέσα από την περιοχή σουτάρει αποκρούει ο Λιαπης εντυπωσιακά με τα πόδια η μπάλα πηγαίνει πάλι στον Ντόνι ο οποίος κάνει την σέντρα και ο Κωνσταντόπουλος με σουτ διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα

67΄ σουτ του Αλπεντζου απομακρύνει σε κόρνερ ο Πριτσούλης.