Ο ΑΟ Ρηγανά … συνεχίζει την αήττητη πορεία του..

Η ομάδα του Κώστα Βαγενά πέτυχε την τρίτη νίκη σε ισάριθμα ματς στο πρωτάθλημα της Β΄κατηγορίας το οποίο αγωνίζεται.

Σε αγώνα που έγινε στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου όπου και χρησιμοποιεί ως έδρα η ομάδα του Ρηγανά, νίκησε με 3-1 την ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου.

Από το ξεκίνημα της αναμέτρησης ο ΑΟ Ρηγανά κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο, δημιούργησε και έχασε αρκετές ευκαιρίες για γκολ, και ουσιαστικά «κλείδωσε» την αναμέτρηση από το πρώτο ημίχρονο, στο οποίο πέτυχε και τα τρία γκολ της νίκης.

Στην επανάληψη έπεσε ο ρυθμός του αγώνα (έγιναν αρκετές αλλαγές από τους δυο προπονητές), και η ΑΕΚ πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο φινάλε του αγώνα.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης

9′ σουτ του Αριστόπουλου λίγο πάνω απ το οριζόντιο δοκάρι

12′ ΓΚΟΛ ωραία προσωπική ενέργεια και συρτό σουτ του Αριστόπουλου στην αριστερή γωνία του Παύλου, στα δίχτυα 1-0

16′ σουτ του Αριστόπουλου μεγάλη επέμβαση του Παύλου με τα πόδι, θα αποσωβήσει το δεύτερο γκολ

17′ ΓΚΟΛ σέντρα του Μικρόπουλου από τα αριστερά θα βρει με το κεφάλι ο Κολύδας και θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του 2-0

18′ τετ α τετ του Αριστόπουλου μετά από πάσα του Μικρόπουλου θα αποκρούσει ο Παύλου

19′ μεγάλη επέμβαση του Κοσμά σε σουτ του Χρόνη μέσα από την μεγάλη περιοχή

36′ ΓΚΟΛ ωραία επιθετική ενέργεια των παικτών του Ρηγανά με τελικό αποδέκτη τον Μούτσα ο οποίος θα πλασάρει τον Παύλου και θα κάνει το 3-0

66′ τετ α τετ του Στρατομήτρου θα αποκρούσει ο Κοσμάς

81′ ΓΚΟΛ τετ α τετ του Στρατομήτρου θα περάσει και τον Κοσμά και θα πλασάρει σε κενή εστία 3-1

Διαιτητής: Κακατσίδης

Βοηθοί: Λύσσαρης, Καζανάς Σ.