Αγγλικό σκορ σημειώθηκε …στο γήπεδο τςη Γαβρολίμνης, αναμέσα στον γηπεδούχο ΑΟ Χάλκειας και τον φιλοξενούμενο Ολυμπιακό Αγρινίου.

Ο ΑΟ Χάλκειας πήρε τελικά την νίκη με 4-3 σε ένα πολύ καλό ματς με αρκετές φάσεις εκατέρωθεν και 7 γκολ!!

Ο Ολυμπιακός Αγρινίου πήρε προβάδισμα στο 13΄με σκόρερ τον Μακρή. Άμεση αντίδραση για τους γηπεδούχους και στο 19΄ισοφάρισαν με τον Δημαρά. Ο Ζέλιος έδωσε  στο 46΄το προβάδισμα στους γηπεδούχους 2-1 που ήταν και  σκόρ πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη (55΄) ο Δημαράς και πάλι αύξησε τον δείκτη του σκορ (3-1). Ο Τσιαμπούλας για τον Ολυμπιακό στο 65΄μείωσε σε 3-2, αλλά πέντε λεπτά αργότερα ο Ευθυμιόπουλος πέτυχε το τέταρτο γκολ της ομάδας του. Το τελικό 4-3 διαμόρφωσε στο 81΄ο Κοκώνης.

Αξίζει να αναφερθεί ότι από το 76΄ο ΑΟ Χάλκειας αγωνίστηκε με 10 ποδοσφαιριστές εξαιτίας της αποβολής του τερματοφύλακα Χασαπογιάννη.

Διαιτητής : Προβίδας

Βοηθοί : Μπουκουβάλας, Καζανάς

ΑΟ Χάλκειας:
Χασαπογιάννης , Καραπάνος ,  Λαουρδέκης ,  Καλαβρουζιώτης Γ. Η.  Ευθυμιόπουλος Μιράκα,  Δημαράς , Κατσαντώνης , Ζέλιος ,  Γιαβρούτας , Καλαβρουζιώτης Γ. Γ.
Στο β΄ημίχρονο αγωνίσθηκαν και οι Κάκκος, Ζαχόπουλος, Μαργαρίτης, Μασίνας, Καλαβρουζιώτης Θ.

Ολυμπιακός Αγρινίου (Πέτρος Κρανιάς)

Σαμαράς, Αγγελής, Τσιλιμέκης, Κοκώνης Η., Γαλάνης, Ντζάνης, Κοντογιάννης, Τσιαμπούλας, Μακρής, Ευθυμίου, Σαμψώνας

Στο β΄ημίχρονο αγωνίσθηκαν και οι Κολιρόπουλος, Μπαρδάκης, Καγκαρας, και Κοντογιάννης