Καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα ο ΑΟ Ρηγανά,( αν και προηγήθηκε στο σκορ ),δεν κατάφερε να φύγει με τους βαθμούς της νίκης από την δυνατή έδρα της Δόξας Κανουρίου.

Η ομάδα του Κώστα Βαγενά δημιούργησε ευκαιρίες για γκολ, προηγήθηκε με το ξεκίνημα της αναμέτρησης με τον Μικρόπουλο. Στην συνέχεια η Δόξα ανέκαμψε έφερε το ματς στα «ίσα» με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπλέτσα (1-1) σκορ με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι είχαν σουτ στο δοκάρι με τον Μούτσα, καθώς και ευκαιρίες για γκολ, δίχως όμως να τις αξιοιποιήσουν, με το 1-1 να παραμένει  μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης:

4′ σούτ του Μπλέτσα από μακρινή απόσταση θα μπλοκάρει ο Κοσμάς

5′ ΓΚΟΛ σέντρα του Τύμπα από τα δεξιά στο δεύτερο δοκάρι με κεφαλιά ο Μικρόπουλος θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα 0-1

8′ σουτ του Τύμπα από τα δεξιά, η μπάλα θα κοντράρει σε αμυντικό και θα πάρει πορεία προς τα δίχτυα αλλά θα μπλοκάρει ο Λυμπέρης

19′ μακρινό σουτ του Νταλαπέρα άουτ

21′ εκτέλεση κόρνερ του Τζωρτζόπουλου κεφαλιά του Καραπάνου αρκετά άουτ

31′ απευθείας εκτελεση φάουλ του Τζωρτζόπουλου θα αποκρούσει σε κόρνερ ο Κοσμάς

43′ ΓΚΟΛ πέναλτι σε χέρι του Νταλαπέρα. Την εκτέλεση θα αναλάβει ο Μπλέτσας και θα κάνει το 1-1

54′ σουτ του Μούτσα στο δεξί κάθετο δοκάρι

90′ σέντρα του Φραγκούλη κεφαλιά του Ντζιμάνη άουτ

91′ σουτ του Φραγκούλη λίγο άουτ

Διαιτητής : Κουτρομάνος

Βοηθοί : Καραπιπέρης, Γιαννόπουλος

Δόξα Καινουρίου:  (Σωκράτης Τζωρτζοπουλος)

Λυμπέρης Γιαν, Ασημάκης Γιαν., Καραθανος Ν.,  Καγιαντζας Θανασης,  Κορδάτος Αντωνης.,  Μπλέτσας Πάνος,  Φλωροπουλος Ιωαν.,  Μυζήθρας Σπ.,  Σοροβος Αγ.,  Τζωρτζοπουλος Δημ.,  Ροδίτης Κώστας.
Αγωνίσθηκαν και οι  Πλαστήρας Γ., Τσολκας Γ., Βασιλείου Σωτ.