Ο ΠΑΟΚ έκανε καλή εμφάνιση κόντρα στον Παναιτωλικό και πήρε το τρίποντο, σε μια καλή αναμέτρηση.

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πάρει τη νίκη με 4-1 του Πανατωλικού, για την 1η αγωνιστική της Super League U19.

Ο δικέφαλος του βορρά πήρε από νωρίς το προβάδισμα με τον Μάρτο να σκοράρει, ενώ ο Παναιτωλικός έφτασε στην ισοφάριση με τον Μπρατσιώτη στο 30′.

Στο 40ο λεπτό, ο Γεωργιάδης ευστόχησε σε πέναλτι, που κέρδισε ο Αδάμ, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Μάρτος μπήκε από τα αριστερά στην περιοχή, έσπασε την μπάλα παράλληλα με την εστία, εκεί όπου ακολουθούσε ο Αδάμ που απλά την έσπρωξε στα δίχτυα.

Το τελικό 4-1 για τον ΠΑΟΚ ήρθε πάλι με πέναλτι, με τον Αθανασίου να ευστοχεί στο 75ο λεπτό, για το τελικό σκορ!

Συνθέσεις των ομάδων

ΠΑΟΚ: Μοναστηρλής, Γεωργιάδης, Δεληγιάννης, Φίλων, Πασαχίδης, Τσίκος, Αδάμ (77′ Δελιόπουλος), Ρουμάντσιεβ (46′ Αθανασίου), Γκιτέρσος, Γκούμας (15′ Σνάουτσνερ/34′ Καλόγηρος), Μάρτος (77′ Ιμπραχίμ)

Παναιτωλικός: Ραγιάς, Λαζαρίδης, Κοντούρης (79′ Μωραίτης), Ράδος (57′ Μορφάκης), Καβαλλάρης (79′ Μαυρόπουλος), Νικολάου, Ταρασής, Κουνάβας (57′ Σκούρτης), Μπρατσιώτης, Μπαρλαγιάννης, Αναστασόπουλος