Ναι, στην πράξη όλες οι νίκες δίνουν το ίδιο: Τρεις βαθμούς. Αλλά υπάρχουν κάποιες που… μετράνε περισσότερο. Τέτοια ήταν για τον Άρη Λεπενούς αυτή που πανηγύρισε το Σάββατο στην Κατοχή.

Διπλό στην έδρα άμεσης ανταγωνίστριας για μια εύκολη παραμονή στην κατηγορία, και μάλιστα με εμφατικό σκορ (3-0).

Βαθμολογικός και ψυχολογικός αέρας στο μάξιμουμ, καλύτερο δεν γινόταν!

Μετά από σέντρα του Προδρομίτη από τα αριστερά ο Κοσμάς στο 33΄με σουτ στην κίνηση έδωσε προβάδισμα στον Άρη (0-1 σκορ πρώτου ημιχρόνου)

Στην επανάληψη ο Βασιλάρης στο 50΄μετά από σύγχυση στην άμυνα των γηπεδούχων με κοντινό πλασέ διπλασιάζει τα τέρματα για τον Άρη.

Στο 65΄ο Τσιούνης με όμορφη ατομική προσπάθεια διαμορφώνει το τελικό 0-3 μέσα σε πανηγύρια για την σπουδαία εκτός έδρας νίκη που πέτυχε ο Άρης Λεπενούς.

Στους εφτά βαθμούς έφτασε ο Άρης Λεπενούς, στους τέσσερις παρέμεινε ο Τρίκαρδος Κατοχής

Διαιτητής : Γκιάφης

Βοηθοί: Ροδάτος, Ροκοπάνος